Na koniec sesji wójt Waldemar Grochowski złożył życzenia noworoczne i podzielił się opłatkiem z radnymi, sołtysami i pracownikami urzędu gminy. Foto: UG Borów

W ostatnich dniach grudnia borowscy radni zdecydowali o kilka ważnych dla gminy sprawach. Najważniejsza z nich dotyczyła pieniędzy i to bardzo dużych. Jakie to kwoty i na co pójdą?

Na początku ostatniej sesji Rady Gminy Borów wójt Waldemar Grochowski przedstawił sprawozdanie z działalności między sesjami, w którym zakomunikował o złożonym wniosku o dofinansowanie na termomodernizację budynku urzędu gminy. Potwierdził również odbiór i oddanie do użytku świetlicy w Brzezicy, które miało miejsce 27 grudnia. Oficjalne otwarcie obiektu ma nastąpić na przełomie stycznia i lutego.
Następnie radni przeszli do podejmowania uchwał. Pierwszą z nich dotyczyła zatwierdzenia planów pracy komisji Rady Gminy Borów na rok 2024. Przyjęli również uchwałę w sprawie zmiany treści statutu Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Borowie.
Radni zdecydowali się również na podwyższenie kryterium dochodowego do 200%, uprawniającego do korzystania ze wsparcia w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. Określili też zasady zwrotu wydatków za świadczenia w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób i rodzin objętych tym wieloletnim programem. Warunkiem otrzymania przez gminę dotacji było podwyższenie kryterium dochodowego.

Ile budżetu na inwestycje?
Najważniejszymi punktami ostatniej sesji w Borowie było przyjęcie wieloletniej prognozy finansowej na lata 2024-2035 oraz projektu uchwały budżetowej na rok 2024. Regionalna Izba Obrachunkowa zaopiniowała obie uchwały pozytywnie.

Cały artykuł na ten temat zamieściliśmy w 1 (1189) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także