31 stycznia odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Borów. Foto: UG Borów

Niedawno odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Borów. Radni zdecydowali o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, dotacji dla parafii w Borowie, a także o planie dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Na początku wójt Waldemar Grochowski wyjaśnił obecnym na sali sytuację z aptekami oraz przekazał informacje ze spotkania z aptekarzami, które w poprzednim miesiącu odbyło się w Starostwie Powiatowym w Strzelinie. Poinformował również, że wysokość opłat za odpady komunalne nie zmienia się, a od lutego w gminie startuje „taksówka” na odpady wielkogabarytowe.
Następnie radni przeszli do zatwierdzania projektów uchwał. Pierwsze uchwały dotyczyły miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego na wschód od centrum Zielenic, dla części miejscowości Piotrków Borowski oraz dla terenu położonego we wsi Ludów Śląski.
Kolejnym punktem obrad było udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków niestanowiących własności gminy. Dotację w wysokości 280 tys. zł otrzymała parafia pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny i św. Wolfganga w Borowie.

Cały artykuł zamieściliśmy w 5 (1193) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także