Mężowie wręczyli swoim żonom róże i wspólnie wysłuchali marszu weselnego Mendelssohna

Światowy Dzień Małżeństwa obchodzimy w drugą niedzielę lutego. Termin ten nie jest przypadkowy – w okolicach powszechnie znanych Walentynek z tą różnicą, że promuje, a jednocześnie podkreśla, wagę sakramentalnego związku małżeńskiego dla funkcjonowania rodzin i społeczeństwa.


W tym roku wypadło to 11 lutego. W parafii pw. św. Jana Nepomucena w Zielenicach w czasie uroczystej Mszy św. o godzinie 11.00 cała wspólnota modliła się za małżonków i rodziny naszej parafii, aby wzrastali we wzajemnej miłości i szacunku, a na zakończenie Eucharystii trzydzieści par małżeńskich odnowiło wobec siebie przyrzeczenia sakramentu małżeństwa. Mężowie ofiarowali swoim ukochanym żonom róże, słuchając marszu weselnego Mendelssohna. Warto dodać, że święto otrzymało apostolskie błogosławieństwo św. Jana Pawła II w 1993 roku.

4 274207APamiątkowe zdjęcie par, które odnowiły przysięgę małżeńską w Światowy Dzień Małżeństwa, z księdzem proboszczem Mariuszem Trojanowskim
W dobie kryzysu małżeństw i rodzin taka uroczystość ma być umocnieniem i siłą oraz świadectwem dla małżonków, aby zawsze pamiętali o pięknie wierności, poświęcenia i radości w życiu codziennym.

Artykuł zamieściliśmy w 7 (1195) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także