Nową skarbnik gminy Borów została Agnieszka Markowska. Fot. UG Borów

Na III sesji radni gminy Borów zdecydowali o wielu uchwałach, a jedną z nich było ustalenie wynagrodzenia wójta Waldemara Grochowskiego. Podczas obrad odwołano też dotychczasowego skarbnika gminy Sebastiana Bacha i powołano nową skarbnik, którą została Agnieszka Markowska.

Po informacjach i komunikatach od wójta Borowa oraz po sprawozdaniach komisji stałych radni przeszli do podjęcia uchwał. Pierwszą z nich był Program Osłonowy „Korpus Wsparcia Seniorów – Moduł II na rok 2024”. Program ten ma na celu zapewnienie usługi wsparcia seniorów powyżej 60 roku życia, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia oraz prowadzą gospodarstwo domowe sami lub mieszkają z osobami, którzy nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia. Seniorzy będą mogli otrzymać tzw. „opiekę na odległość”, do której dostęp będzie zwiększony.

Podczas sesji pożegano dotychczasowego skarbnika gminy Borów Sebastiana Bacha. Fot. UG Borów

Kolejnym punktem obrad była uchwała w sprawie Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej na lata 2024-2030. Radni przyjęli też zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Piotrków Borowski, Bartoszowa oraz Borek Strzeliński.

Rada Gminy Borów ustaliła też wysokość wynagrodzenia wójta Waldemara Grochowskiego. Będzie się ono składać z wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 10.250 złotych, dodatku funkcyjnego w wysokości 3.150 złotych, z dodatku za wieloletnią pracę oraz z dodatku specjalnego w wysokości 30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (łącznie około 4020 złotych).

Radni uchwalili też zmianę w regulaminie Cmentarza Komunalnego w Zielenicach, zmianę w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz w budżecie gminy Borów na 2024 rok.

 Nowa skarbnik gminy Borów

Ważną częścią obrad było odwołanie dotychczasowego skarbnika gminy Borów, Sebastiana Bacha.

Cały artykuł zamieściliśmy w 21 (1209) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także