Podczas obrad wójt Waldemar Grochowski przedstawił raport o stanie gminy Borów za 2023 rok. Fot. UG Borów

W piątek, 14 czerwca, odbyła się IV sesja Rady Gminy Borów. Ważną częścią obrad była debata nad raportem o stanie gminy Borów za 2023 rok. Radni udzielili też wotum zaufania oraz absolutorium wójtowi Waldemarowi Grochowskiemu.

Po komunikatach od wójta gminy Borów, przewodniczący komisji stałych odczytali sprawozdanie z pracy między sesjami. Następnie radni przeszli do debaty nad raportem o stanie gminy Borów za 2023 rok. Wójt Waldemar Grochowski przedłożył, jak wyglądała sytuacja gospodarcza, finansowa i społeczna gminy Borów w ubiegłym roku.

Wskaźniki w raporcie potwierdziły, że gmina Borów jest w dobrej kondycji finansowej. Dochody w 2023 roku wyniosły ponad 32 mln zł, natomiast wydatki – 37 mln zł, z czego 12 mln zł to wydatki majątkowe. Procent wydatków majątkowych w stosunku do całości wydatków był największy w całym powiecie strzelińskim i wyniósł ponad 32%. Gmina w ubiegłym roku pozyskała środki zewnętrzne na realizację zadań w kwocie ponad 5 mln zł.

Wójt Grochowski omówił również strategie, programy i zadania, które zostały zrealizowane w ubiegłym roku. 

Cały artykuł zamieściliśmy w 23 (1211) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także