Dolnośląscy przedsiębiorcy mają niezwykły potencjał, chcą się rozwijać i zdobywać światowe rynki - Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Setki spotkań, nowe kontakty biznesowe, misje gospodarcze i obecność na najważniejszych światowych wydarzeniach – to najważniejsze efekty samorządowego projektu „Going Global - Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”. Podczas konferencji prasowej marszałek Paweł Gancarz oraz wicemarszałek Michał Rado przedstawili założenia nowej edycji projektu.

Zrealizowany w latach 2020-2022 projekt „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” objął w sumie 145 przedsiębiorców, którzy w ramach 13 zagranicznych misji odbyli niemal 400 spotkań biznesowych. Szacowana przez uczestników działań projektowych wartość zawartych kontraktów dotychczas wyniosła ponad 5,3 miliona zł, a informacja o projekcie i uczestniczących w nim firmach skutecznie dotarła do ponad 6,4 mln osób. Kolejna edycja „Going Global” planowana jest na najbliższe 2 lata. Projekt będzie kontynuacją najlepszych praktyk i doświadczeń poprzedniej edycji. Samorząd województwa chce wychodzić naprzeciw realnym potrzebom dolnośląskich przedsiębiorców, wsłuchiwać się w ich głos i uwzględniać ich uwagi.

Podczas targów Collision 2024 nasi regionalni przedsiębiorcy zaprezentują się wśród potencjalnych partnerów z całego świata - Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

- Dolnośląscy przedsiębiorcy mają niezwykły potencjał, chcą się rozwijać i zdobywać światowe rynki. Dlatego zadecydowaliśmy o kontynuacji jednego z pierwszych w kraju, regionalnego programu, który taki rozwój gwarantuje - mówi Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. – Jestem przekonany, że kolejna edycja projektu Going Global przyniesie wiele dobrego dolnośląskim firmom i całej regionalnej gospodarce, którą dzięki nim budujemy – dodaje marszałek.

Aby kolejna edycja projektu jeszcze lepiej odpowiadała zapotrzebowaniu i priorytetom dolnośląskich przedsiębiorców, Wydział Współpracy z Zagranicą urzędu marszałkowskiego, który jest liderem projektu, zorganizował specjalne ankiety skierowane do dolnośląskich przedsiębiorców zainteresowanych uczestnictwem. Dzięki nim, a także późniejszym dedykowanym rekrutacjom, następuje selekcja umożliwiająca jak najlepsze dopasowanie profilu działalności poszczególnych firm do konkretnych wydarzeń targowych, podczas których będą mogły się prezentować.

- Nową edycję rozpoczynamy od misji do Toronto, gdzie podczas targów Collision 2024 nasi regionalni przedsiębiorcy zaprezentują się wśród potencjalnych partnerów z całego świata. Będą to głównie branże IT, ICT, space czy biotechnika, co pokazuje, że potrafimy się odnaleźć wśród najlepszych – dodaje Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Przedsiębiorcy – uczestnicy projektu – chętnie biorą udział w kolejnych misjach gospodarczych, co najlepiej świadczy o skuteczności tego przedsięwzięcia. Dzięki możliwości zaprezentowania się podczas targów i wystaw, a także prowadzenia bezpośrednich rozmów z zagranicznymi firmami, dolnośląscy przedsiębiorcy nawiązali wiele partnerstw i kontraktów biznesowych.

- Dzięki projektowi Going Global nasza firma mogła rozszerzyć swoją działalność na rynki zagraniczne (Ukraina, Wielka Brytania, ZEA), co zaowocowało znacznym wzrostem przychodów. Projekt zapewnił nam nawiązanie niezbędnych kontaktów, co sprawiło, że proces internacjonalizacji był szybszy, bardziej przemyślany i efektywny. To fantastyczna inicjatywa, która otwiera nowe możliwości i wspiera rozwój dolnośląskich przedsiębiorstw na globalnym rynku – mówi Tomasz Sajewski, właściciel Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu, który brał udział w poprzedniej edycji projektu „Going Global”, a także udał się na targi „Collision 2024” w Toronto.

Dzięki udziałowi w projekcie „Going Global” firma Tomasza Sajewskiego rozszerzyła swoją działalność na rynki zagraniczne - Ukraina, Wielka Brytania, ZEA

Olimpiada Technologii w Kanadzie

Targi „Collision 2024” w Toronto nazywane jest Olimpiadą Technologii. W ubiegłym roku zgromadziło 230 partnerów, 865 inwestorów i 36 000 uczestników ze 118 krajów. Wydarzenie ma charakter globalny, a jego celem jest pokazanie jak technologia wpływa na biznes oraz społeczeństwo. Podczas targów odbywają się wystąpienia, dyskusje oraz debaty na temat innowacji, różnorodności i transformacji. Prelegenci to liderzy z sektorów bankowości, finansów, doradztwa, ochrony zdrowia czy edukacji.

Strategicznymi partnerami wydarzenia są instytucje rządowe oraz organizacje branżowe, a skierowane jest ono głównie do branż związanych z nowymi technologiami, medycyną, przemysłem 4.0, surowcami naturalnymi i zielonym ładem. Wśród dolnośląskich przedsiębiorców, którzy będą mieli okazję zaprezentowania się podczas tego wydarzenia oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych znalazły się m.in. CRP EDU Sp. z o.o., OGMA, Identt Sp. z o.o. i Soft Power Sp. z o.o.

Going Global 4.0 zakłada organizację 28 zagranicznych misji gospodarczych dla ok. 300 przedsiębiorców. Projekt finansowany jest z budżetu województwa dolnośląskiego oraz Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Edward
Za czyje pieniądze polecieli do Toronto ? Czy tak jak słońce Peru ?
1
Gravatar
spajker.
urzędnicy czyli ludzie żyjący z budżetu, którzy na wet zakładu szewskiego poprowadzić nie potrafią biorą się za biznes. tak ku własnej chwale aby za miliony organizować konferencje w ramach których przebrani w garnitury będą sie dowartościowywa ć i karmić swoje ego przed kamerami. oni są ważni spójrzcie tylko a tu marszałek a tu hrabia lanckoroński a tu ja obok nich. rozmawiam z nimi jak równy z równym. zapamiętajcie to przy wyborach.
ostatnie kilka lat politycy i urzędnicy robili repolonizację gospodarki czyli nieważne co kto produkuje ważne aby było polskie. proszek do prania pollena rozpuszcza odzież w praniu ale jest lepszy od niemieckiego trzy razy tańszego pachnącego proszku. benzyna ma być polska a nie ruska a prezes orlenu ma być rekrutowany wśród ministrantów.

teraz czytam że ma być internacjonaliz acja. działanie odwrotne do polonizacji. teraz zjem portugalskie kartofle hiszpańskiego pomidora w polskich firmach to już wstyd mówić po polsku. zamiast dyrektora jest CEO, zamiast księgowego jest CFO zamiast zrobić na szybko jest ASAP zamiast zadania jest challenge zamiast przerwy śniadaniowej jest lunch time , zamiast terminu wykonania jest deadline zamiast kanapki jest sandwich zamiast fryzjera jest barber a zamiast obniżki cen jest sale - 70%. hodowla polskich kompleksów jest ważną gałęzią gospodarki narodowej.

polonizacja gospodarki powoduje to że 3 dni pobytu w zakopanem kosztuje tyle co 14 dni nad morzem śródziemnym .
globalizacja gospodarki powoduje to że już nie zjesz grochówki placków ziemniaczanych gulaszu flaków gołąbow. teraz zamiast gołąbków za 8 zeta zjesz ryż z rybą o nazwie sushi za 200 zeta. zamiast bułki z kotletem mielonym za 5 zeta zjesz hamburgera za 30 zeta.

ta polonizacja i globalizacja ma z racjonalnością tyle wspólnego co krzesło z krzesłem elektrycznym. no ale urzędnik jak już bierze sowitą pensję to musi coś wymyślić aby uzasadnić swoje istnienie.
ja proponuję komputeryzację smażalni ryb , proponuję polonizację mercedesa poprzez zastosowanie w nim części od tarpana oraz proponuję globalizację bigosu poprzez zamiane kapusty kiszonej na kapuste włoską. będzie trendy. mam solidne kwalifikacje do tego aby zostać premierem. marszałkiem sejmu jest człowiek o specjalności rozśmieszania widzów w tvn prezesem orlenu był wójt pemierem była sołtysowa to i absolwent ludowa da sobie z tym radę.

2

Przeczytaj także