W poniedziałek, 28 października, do Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu wpłynęło telefoniczne zgłoszenie: „w Banku PKO BP w Strzelinie podłożona jest bomba”. Strzelińska policja natychmiast podjęła działania, wysyłając patrol do banku. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i przeprowadzili lustrację obiektu. Bank zamknięto, a jego dyrektor zdecydował o ewakuacji personelu i klientów. Przeprowadzono szczegółową kontrolę wewnątrz budynku, jednak na szczęście nie znaleziono żadnych podejrzanych przedmiotów.
Jednocześnie funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KPP Strzelin strzelińskiej komendy szybko przystąpili do ustalania, kto był użytkownikiem telefonu, z którego wykonano zgłoszenie. Dzięki ich zaangażowaniu dość szybko trafili do mieszkania 25-letniej mieszkanki powiatu strzelińskiego, którą zatrzymano pod zarzutem fałszywego zgłoszenia alarmowego. Policjanci zabezpieczyli telefon, z którego wykonano zgłoszenie o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego.
- Kobieta już usłyszała zarzut dotyczący czynu z art. 224a Kodeksu karnego” - wyjaśnia asp. szt. Aleksandra Bezrąk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Prokurator Prokuratury Rejonowej w Strzelinie zastosował wobec niej wolnościowy środek zapobiegawczy. Każdy, kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które może stanowić zagrożenie życia lub zdrowia wielu osób, może się spodziewać odpowiedzialności karnej – nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawca fałszywego alarmu może także zostać obciążony kosztami akcji wszystkich służb ratunkowych zaangażowanych w działania, które w tym czasie mogły nieść pomoc w innych sytuacjach.
Policja przypomina, że każda informacja o potencjalnym zagrożeniu traktowana jest z najwyższą powagą, a każdy przypadek zgłaszania fałszywego alarmu pociąga za sobą poważne konsekwencje.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Alarm
Usunąć artykuł.Alarm
Dlaczego powiat robi taki rozgłos.. usunąć takie informacjeAlarm
Artykuł pozbawiony sensu.