W minioną sobotę, 13 stycznia, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Celem działań było przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Oprócz pomiaru prędkości policjanci sprawdzali czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Działania miały również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków.
- Niezmiennie policyjne statystyki pokazują, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym, dlatego mundurowi w trakcie prowadzonych kontroli tłumaczyli jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków, między innymi natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności - informuje starszy aspirant Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Podał się za funkcjonariusza policji. - Wobec wszystkich sprawców wykroczeń w ruchu drogowym mundurowi stosowali odpowiednie środki przewidziane prawem.
Niestety, pomimo ciągłych akcji i apeli o zachowanie ostrożności, a co ważniejsze bezpiecznej jazdy mundurowi zatrzymują kierowców, którym obce są te zasady.
I tak w trakcie wykonywania czynności w Borku Strzelińskim przy ul. Wrocławskiej kilka minut po godzinie 9: 00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem, który w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 101 km/h.
W tym samym dniu tym razem w Strzelinie przy ul. Ząbkowickiej przed godziną 21.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Toyota. Mieszkaniec powiatu strzelińskiego w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h pędził z prędkością 123 km/h.
Zgodnie z prawem konsekwencją takiego zachowania było utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto kierowcy zostali ukarani mandatami karnym w kwocie odpowiednio 1500 zł oraz 2500 zł, a na ich konto powędrowała adekwatna ilość punktów karnych.
Tym razem brawura, brak rozsądku i niestosowanie się do przepisów drogowych zakończyło się na postępowaniu mandatowym i utracie prawa jazdy. Jednak niech takie sytuacje będą przestrogą dla wszystkich kierowców. Pamiętajmy, że w takich przypadkach nadmierna prędkość niekiedy kończy się tragedią nie tylko dla kierowcy, także dla całych rodzin, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
cześ powiedziała :