ZNAJDŹ NA STRONIE

Wieża widokowa na Gromniku wymaga remontu. Obecnie jest otwarta dla turystów w weekendy

Jednym z największych atutów gminy Przeworno jest jej malownicze położenie, a atrakcją – najwyższy szczyt – Gromnik. Coraz częściej staje się on celem wędrówek nie tylko mieszkańców powiatu strzelińskiego, ale także turystów z bardziej odległych części naszego regionu. W jaki sposób wójt Jarosław Taranek zamierza uatrakcyjnić to miejsce?

Gromnik staje się coraz bardziej popularnym miejscem turystycznym – zauważa wójt Jarosław Taranek. – Chcielibyśmy je jeszcze bardziej uatrakcyjnić, ale w sposób bardziej kompleksowy. Poczynając od polany szczytowej: rozbudować istniejące lapidarium, mury obwodowe, wyeksponować stanowisko archeologiczne, dając wszystkim chętnym możliwość bliższego się z nim zapoznania. Byłoby ono przykryte np. hartowanym szkłem tak, aby stąpając po nim, a nie wchodząc do środka, zobaczyć co tam się znajduje. Planujemy także postawić wiatę chroniącą przed deszczem i słońcem. Są jednak pewne ograniczenia nie pozwalające w pełni na wykorzystanie walorów wzgórza pod względem turystycznym. Polana szczytowa to strefa ścisłej ochrony archeologicznej, co już mocno ogranicza nam możliwości. Kolejnym problemem jest brak energii. Nie ma co się łudzić: z racji tego, że jest to teren leśny, a dodatkowo podlega on pod obszar Natura 2000, sieć energetyczna także nie przebiega blisko, to biorąc to wszystko pod uwagę, plus koszty finansowe, a nie zapominajmy, że sama wieża także wymaga remontu i sporych nakładów, będzie bardzo ciężko doprowadzić tam prąd. Wydaje się to na dzień dzisiejszy mało prawdopodobne – zauważa wójt Jarosław Taranek.

Cały artykuł zamieściliśmy w 29 (1217) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
Jednym z największych atutów gminy Przeworno jest jej malownicze położenie, a atrakcją – najwyższy szczyt – Gromnik

podoba mi sie ta szczefość. rzeczywiście w gminie przeworno psy cczesiami szczekają. taka gmina kobierzyce zbudowała 2gi co do wielkości w polsce park handlowy i park logistyczny. gmina przeworno ma tyle ile natura dała. są ładne drzewa. jest deformacja płaskości terenu. są aborygeni.
w strzelinie jest inaczej. w strzelinie wycina się starodrzew bo radny milicjant kazał zbudowac sobie ścieżke rowerową. no w uzasadnieniu wycinki starodrzewu jest zdanie o zagrożeniu dla matek z małymi dziećmi spacerującymi pod drzewami. w strzelinie jest wieża ratudzowa ale zamknięta bo matki z małymi dziećmi nie wejdą na górę a oligarcha krówka nie ma w ofercie budowy windy panoramicznej z wjazdem na tą zbudowaną za dziesiątki milionów wieżę. wieża jest. miliony wydane. pożytku brak. szczerości w strzelinie brak. w przewornie szczerość jest. jedynym co tam można interesującego w promieniu 30tu kilometrów zobaczyć bez konieczności wymiotowania to zamknięta wieża bez widoków bo jest niższa od drzew ją otaczajacych. tak 100 lat temu w całych nieczech budowano tzw bismarck turm czyli wieże na cześć bismarcka. we wrocławiu w parku szczytnickim stoi jeszcze taka wieża i na wielkiej sowie w pobliżu sokolca też. jakiś następca bismarcka ma swoją głupek-wieże na gromniku.

2
Gravatar
Eustachy
Gromnik
W pierwszej kolejności to ludzie tam wchodzą żeby móc obejrzeć widoki z wieży a takich tam nie da się uświadczyć przez małą wieże.

Wytnijcie drzewa lub powiekszcie wieże o 5 metrów.

I jeszcze trochę więcej miejsc siedzących i nic więcej tam nie trzeba poprawiać.

0

Przeczytaj także