Św. Barbara z kamieniołomu
Publikujemy na naszych łamach wspomnienia twórców pierwszej strzelińskiej Solidarności. Odwiedzamy miejsca ważne dla ówczesnych związkowców z niezależnych i samorządnych związków zawodowych. Przypominamy ówczesnych działaczy, którzy w trudnych latach stanu wojennego mieli odwagę dochować wiary w wyznawane ideały. Idea wolności, niezależności i samorządności jednoczyła wtedy miliony Polaków. Do zakładów pracy wrócił również Kościół.
Jednym z naszych przewodników po pierwszych latach strzelińskiej „Solidarności” jest Feliks Nawrocki. W jego prywatnym archiwum zachowało się wiele bezcennych dziś dokumentów, mówiących o realiach pierwszych miesięcy solidarnościowego zrywu. W relacjach pana Feliksa pojawiają się różne wątki. W trakcie naszej ostatniej rozmowy usłyszeliśmy np. o okolicznościach powrotu obrazu św. Barbary do kamieniołomów.
Cały artykuł dostępny jest tutaj
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
RE: Św. Barbara z kamieniołomu
https://aszdziennik.pl/124011,pilne-polska-zbuduje-elektrownie-opalana-zarliwa-modlitwa.
Ależ pier...lenie.RE: Św. Barbara z kamieniołomu
Na tym zdjęciu to młodzieżówka z PiS?RE: Św. Barbara z kamieniołomu
Jest jeszcze święta Dorota ze Strzelina, ale tak ważne miejsce dla przemysłu jak kamieniołom za jej czasów jest używane do wyrobu kruszca na "park (cyrk) skalny" przy dworcu a niżeli na odbudowe i co za tym idzie rozwój miasta. Święta Barbara łapie się za głowe. :D :P