Kandydat widmo?
Obrady III sesji Rady Miejskiej Strzelina odbyły się w środę, 28 listopada, w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin. Na początku burmistrz Dorota Pawnuk w imieniu swoim oraz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika przekazała podziękowania dyrektorom lokalnych szkół zaangażowanym w pomoc w zbiórce pieniędzy na budowę Pomnika Legionisty. Dodała, że strzeliński pomnik to piękne upamiętnienie wysiłku wielu Polaków, walczących o wolność i suwerenność ojczyzny. Jest to także dowód szacunku i wdzięczności mieszkańców dla wszystkich, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę wolności.
Podziękowania otrzymali: Robert Kozuń (CKZiU w Strzelinie), Alicja Porada (PSP nr 4 w Strzelinie), Grażyna Ziółkowska (PSP nr 5 w Strzelinie), Katarzyna Bielak (PSP nr 1 w Kuropatniku), Halina Drozdalska (PSP w Białym Kościele), Teresa Okołotowicz (PSP nr 3 w Strzelinie) i Agata Gieża (Przedszkole Miejskie „Kolorowa Kraina” w Strzelinie).
Groźny dla zdrowia i życia
Następnie burmistrz przedstawiła sprawozdanie z działalności między sesjami. Poinformowała o podpisaniu umowy na dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Gminie Strzelin przyznano 22 880 zł na dofinansowanie programu usuwania azbestu. W 2018 r. skorzystało z niego 31 właścicieli nieruchomości. Zutylizowano ponad 51 ton materiału zawierającego niebezpieczny dla zdrowia i życia azbest.
W dalszej części większością głosów zatwierdzono wybór przewodniczących: komisji budżetu i rozwoju gospodarczego gminy (radny Michał Ostrowski), komisji gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska (radny Piotr Litwin), komisji edukacji, zdrowia, kultury i sportu (radny Damian Serwicki), komisji rewizyjnej (radna Magdalena Siedlarz) oraz komisji skarg, wniosków i petycji (radny Tadeusz Janda). Skład wszystkich komisji opublikowaliśmy w poprzednim numerze.
Kolejna była uchwała w sprawie zmiany składu osobowego Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie. Na sesji zgłoszono kandydatury radnych Wojciecha Zielińskiego (11 radnych było za, a 9 wstrzymało się od głosu) i Kazimierza Kubisza (2 radnych było za, 1 przeciw, a 17 wstrzymało się od głosu). Wydawałoby się, że radni przejdą do następnej uchwały, ale pojawiły się pewne wątpliwości.
Opinia bez nazwiska
Wtedy radny Michał Ostrowski stwierdził, że jego zdaniem, do przegłosowania jest jeszcze jeden wniosek. W związku z tym radny Serwicki wyjaśnił, że na komisji edukacji, kultury i sportu padły wnioski, aby kandydatami byli radni Kazimierz Kubisz i Bogusław Kwiatkowski. - Uznałem, że przedstawię opinię na temat projektu uchwały i w mojej ocenie opinia jest bez wskazania nazwiska. To rada wskazuje swojego przedstawiciela do pracy. To zgłaszane kandydatury na sesji mają prawo zostać wpisane w punkt – powiedział radny.
Następnie głos zabrał radny Kazimierz Kubisz. - Wniosek kandydatury radnego Bogusława Kwiatkowskiego zaopiniowano pozytywnie. Przewodniczący komisji podał informację, że komisja zaopiniowała wniosek pozytywnie, jednak nie uzupełnił, że komisja przedkłada propozycję radnego Kwiatkowskiego. Kłania się potrzeba przeprowadzenia szkolenia radnych. Niezrozumiałe jest dla mnie, że nie będziemy opiniować. Ukrywamy radnego Kwiatkowskiego i wybieramy innego – mówił radny.
Cały artykuł dostępny jest tutaj
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.