Rozwój przedsiębiorstw rozwojem całej gminy
W sali widowiskowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbyło się noworoczne spotkanie lokalnych przedsiębiorców. Burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk powitała zebranych gości, składając życzenia noworoczne. Zgromadzeni wznieśli toast symboliczną lampką szampana.
Burmistrz podkreśliła, że dla gminy Strzelin to bardzo ważne, iż może gościć lokalnych przedsiębiorców na konferencji. Zwróciła uwagę, że poza istotnymi informacjami, będzie to także okazja do wymiany doświadczeń, rozmów czy zakomunikowania swoich potrzeb.
Dodała, że gmina jest otwarta na wszelkie sugestie, bo to również przedsiębiorcy tworzą samorząd. - Dążymy do tego, aby tworzyć lokalnym firmom jak najlepsze warunki do rozwoju. Wiąże się to z rozwojem całej gminy. Zależy nam, aby rozwijały się zarówno te większe zakłady produkcyjne, jak i małe, rodzinne przedsiębiorstwa, które zawsze stanowiły podstawę lokalnej gospodarki. Dziękuję za dotychczasową współpracę obecnym na sali partnerom programu Strzelińska Rodzina Trzy Plus. Mamy już 47 lokalnych firm, które wspierają wielodzietne rodziny, poprzez oferowanie zniżek na produkty i usługi. Statystyki wskazują, że z programu korzysta już 167 rodzin – powiedziała burmistrz.
Jeszcze 300 nowych miejsc pracy
Dorota Pawnuk zachęciła zebranych do informowania o planach rozwoju firm, dzięki czemu możliwa będzie pomoc. Przypomniała też o obowiązującej w gminie Strzelin uchwale dotyczącej pomocy de minimis, która przewiduje zwolnienie z podatku od nieruchomości dla tych przedsiębiorstw, które tworzą nowe miejsca pracy. Prosiła też o sygnalizowanie wszelkich potrzeb odnośnie organizacji szkoleń z konkretnej dziedziny.
- Bardzo cieszy nas fakt, że na terenie Strzelin rozbudowują się większe zakłady produkcyjne. Planowana jest też budowa dwóch kolejnych. W okresie ostatnich pięciu lat, w wyniku takich inwestycji, utworzonych zostało około 260 nowych miejsc pracy. Przewidujemy, że do 2021 r. zostanie utworzonych około 300 kolejnych miejsc pracy – mówiła.
Wspomniała też o planowanym utworzeniu Inkubatora Przedsiębiorczości, z którego będą mogły skorzystać firmy rozpoczynające swoją działalność, potrzebujące wsparcia organizacyjno-prawnego.
W czasie spotkania zebrani wysłuchali informacji na temat nowych ulg w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne dla osób prowadzących działalność gospodarczą, Ulga na Start i Mały ZUS, E-akt, zmian w zasadach przechowywania akt pracowników i E-administracji, elektronizacji usług dla klientów zakładu.
O wsparciu przedsiębiorców w ramach wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność dla Ziemi Strzelińskiej, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, mówiła Bogumiła Mierzwińska, prezes Lokalnej Grupy Działania Gromnik.
Kwestię wsparcia przedsiębiorców przy wykorzystaniu środków i usług urzędu pracy przedstawiła Iwona Engel, p.o. dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelinie.
W dalszej części goście wysłuchali prelekcji na temat wsparcia podatnika i płatnika w prawidłowym wykonaniu obowiązków podatkowych, o czym mówiła Ewa Amerek, naczelnik Urzędu Skarbowego w Strzelinie.
Na zgromadzonych czekał także poczęstunek. A na scenie SOK-u wystąpił Kwartet Smyczkowy „Pakamera”.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
RE: Rozwój przedsiębiorstw rozwojem całej gminy
"W sali widowiskowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbyło się noworoczne spotkanie lokalnych przedsiębiorców."no to niezłe widowisko. gmina strzelin dba o to aby działki zakupi la tylko jedna osoba, aby pozwolenie na budowę otrzymała tylko jedna osoba, aby tereny zarezerwować tylko dla jednej osoby, aby gmina kupiła od tate i syna to co ten ma do sprzedania, aby zamówić drobny remont za gigatyczną kwotę od tate i syna.to jest produkcja monopolu, to jest produkcja oligarchów, , "Dodała, że gmina jest otwarta na wszelkie sugestie, bo to również przedsiębiorcy tworzą samorząd" samorządu brak. jest rada klakierów. klakierzy żyją z diet, prtzedsiębiorców tam brak ale memły są."Kwestię wsparcia przedsiębiorców przy wykorzystaniu środków i usług urzędu pracy przedstawiła Iwona Engel, p.o. dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelinie"-- z urzędu pracy możńa dostać 300 złotych za to że zatrudni się niedorozwoja na 5 lat. tate i syn mają jednak zawsze 2 500 000 złotych za każdą kostkę bruku, za każdą kanciapę na miotły w przedszkolu. ."W dalszej części goście wysłuchali prelekcji na temat wsparcia podatnika i płatnika w prawidłowym wykonaniu obowiązków podatkowych, o czym mówiła Ewa Amerek, naczelnik Urzędu Skarbowego w Strzelinie"---wsparcie polega na rozbudowie działu karno-skarbowego, który pilnuje czy wszyscy 3 przedsiębiorcy w strzelinie złożyli dklarację w dniu 25 czy 26 lutego i mają do dyspozycji 720 stawek karnych czyli nawet do 21 600 000 złotych kary dla kadego człowieka prowadzącego firmę.."Zależy nam, aby rozwijały się zarówno te większe zakłady produkcyjne, jak i małe, rodzinne przedsiębiorstw a, które zawsze stanowiły podstawę lokalnej gospodarki"--- wam naprawdę zależy na rodzinnej firmie tate i syn ze wsparciem elvisa-ważnego urzędnika. tylko firma tate i syn ma mocne wsparcie urzędu w sprawach biznesowych i pozabisnesowych . firmy działające w barakach w rynku zmiótł buldożer a by tate i syn mogli kupić czyli dostać za darmo kawał rynku.urzędnicy, którzy w życiu nawet łóżka polowego z prasa na peronie nie mieli a żyją z siedzenia w państwowym biurze wspierają teraz przedsiębirczoś ć aby nie umrzeć z nudów. pełny perwers. ..