Policja świętowała 100-lecie powstania
W środę, 17 lipca, w sali widowiskowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbyła się gala Święta Policji. Komendant Powiatowy Policji w Strzelinie Łukasz Strożek, rozpoczynając uroczystość, powitał gości. Przybyli przedstawiciele władz samorządowych, powiatu i gmin oraz służb mundurowych, komendanci w stanie spoczynku, którzy wcześniej kierowali strzelińską jednostką i zaproszeni goście.
Meldunek o oficjalnym rozpoczęciu uroczystości od Naczelnika Prewencji i Ruchu Drogowego p.o. asp. szt. Witolda Walkowiaka przyjął zastępca komendanta wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski. Na akademii nie zabrakło mieszkańców, emerytów i rodzin policyjnych.
„W waszych szeregach są bohaterowie”
Głos zabrał komendant KPP w Strzelinie Łukasz Strożek, który przypomniał 80. rocznicę powołania polskiej policji. Zaznaczył, że policja sprzed dwudziestu lat i dzisiejsza policja to dwie, zupełnie inne formacje.
- Obecnie mamy policję bardzo nowoczesną i doposażoną, która dysponuje wspaniałymi narzędziami. Mamy bardzo dobry sprzęt i jesteśmy szalenie dobrze przygotowani do pełnienia służby dla dobra społeczeństwa. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak strzelińscy policjanci świetnie wpisują się w potrzeby mieszkańców. W strzelińskiej policji mamy dużo wyjątkowo mocno zaangażowanej w służbę kadry. Każde święto policji to fantastyczna okazja do tego, żeby dziękować. Serdecznie dziękuję za wsparcie, cierpliwość i wyrozumiałość – powiedział komendant KPP w Strzelinie Łukasz Strożek.
Burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk zwróciła uwagę, że strzelińskiej komendzie policji brakuje sztandaru, który zdecydowanie jej się należy i trzeba to nadrobić. Przypomniała, że w lipcu 1919 r. ustawą o policji państwowej utworzone zostały struktury. - Nie było łatwo. Strajki, wojna, wywózki na Sybir, trudne czasy powojenne. W tym szczególnym okresie powojennym, żeby policjant mógł się ożenić, partnerka musiała się cieszyć nieskazitelną opinią, a policjant musiał mieć zgodę przełożonego. Teraz policja wygląda zupełnie inaczej. Ale przez lata nie zmieniło się to, że wciąż stoicie na straży bezpieczeństwa, porządku publicznego i spokoju, a w waszych szeregach są bohaterowie – mówiła burmistrz Dorota Pawnuk. Życzyła satysfakcji, życzliwości ludzkiej, wyrozumiałości i bezpiecznej służby.
Odznaczenia i awanse
Podczas uroczystości zostali odznaczeni i awansowani na wyższe stopnie policyjne w korpusie aspirantów, podoficerów i szeregowych policji.
Mianowanie na stopień młodszego aspiranta otrzymali: sierż. sztab. Anna Kamińska, sierż. sztab. Michał Łyseń, sierż. sztab. Łukasz Porębski, sierż. sztab. Jarosław Psiurski.
Mianowanie na stopień sierżanta sztabowego otrzymali: st. sierż. Filip Brzeziński, st. sierż. Mateusz Jankowski, st. sierż. Michał Słowiński, st. sierż. Wojciech Woroniecki.
Mianowanie na stopień starszego sierżanta otrzymali: sierż. Ewa Mazur i sierż. Marcin Głowinkowski.
Mianowanie na stopień sierżanta otrzymali: st. post. Anna Wilczko.
Mianowanie na stopień starszego posterunkowego otrzymali: post. Edyta Bransztetel – Blok i post. Martyna Ciaskowska.
Nagrody za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych od władz samorządowych otrzymali: mł. asp. Jarosław Psiurski (gmina Przeworno), mł. asp. Tomasz Paśko (gmina Strzelin), sierż. szt. Wojciech Piotrowicz (gmina Borów). Nagrodę specjalną od burmistrz Miasta i Gminy Strzelin otrzymał mł. asp. Artur Ozymko, który kilka tygodni temu brał udział w ratowaniu 2-letniego dziecka podczas wykonywania czynności służbowych.
Za zaangażowanie i trud dla dobra strzelińskiej jednostki Komendant Powiatowy Policji w Strzelinie skierował listy gratulacyjne do pracowników KPP w Strzelinie, które otrzymały Anna Deperas i Marta Rękas.
Z okazji 100. rocznicy powstania polskiej policji w imieniu Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów odznaczeni krzyżem „Niepodległości” zostali darczyńcy: dyrektor Cukrowni w Strzelinie Wojciech Wąs, prezes zarządu firmy TECE Sp. z o.o. w Strzelinie Marek Furdykoń, prokurent firmy Agropolen Sp. z o.o w Chociwelu Dorota Głowacka i prezes Zarządu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie Zdzisław Kozicki. Ponadto podziękowanie za wspieranie organizacji związkowej w Strzelinie wręczono przedsiębiorcy Tomaszowi Głowackiemu.
Odznaczenia i podziękowanie wręczył przewodniczący zarządu Wojewódzkiego NSZZP województwa dolnośląskiego Piotr Malon wraz z przewodniczącym ZT NSZZP w Strzelinie Ireneuszem Szałajko.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
re
Służ panu wiernie powiedziała : Następny bohater ,który na Komendzie prosił o litość i sprzedawał ziomków.:))
Dla ścisłości, tylną.:))
Byłem psem i na takich jak Ty podnosiłem łapę.RE: Policja świętowała 100-lecie powstania
Byłeś psem i możesz dostać kość. My dostaniemy sztandar.Sponsorzy mają z nami spokój.a on Ci pierdnie
Szkoda, że zapomnieli o emerytach, kiedyś i o nich zapomną.