Od dziś jest to również ich sztandar
Początki strzelińskiego szkolnictwa zawodowego sięgają pierwszych powojennych lat. Dzisiejsze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie kontynuuje tradycje otwartej w 1947 r. Publicznej Szkoły Ogólnozawodowej i powołanego do życia w 1954 r. Technikum Samochodowego. Kolejną ważną datą w historii szkoły są obchody 30. rocznica wybuchu II wojny światowej i 15-lecia szkoły. Nadano wówczas szkole imię Bohaterów Westerplatte.
Od początku istnienia szkoły, a szczególnie po przyjęciu zaszczytnego imienia Bohaterów Westerplatte, uczniowie strzelińskiego technikum poznają wojenną historię Polski. Tradycją jest, że ślubowanie każdego kolejnego rocznika uczniów zawiera patriotyczne akcenty. W tym roku, z uwagi na dużą liczbę uczniów klas pierwszych, trzeba było uroczystość podzielić na dwie części. Obie odbywały się w sali widowiskowej SOK i miały charakter miejskich uroczystości upamiętniających rocznicę wybuchu II wojny światowej. Stąd obecność na sali przedstawicieli gminnych samorządowców ze Strzelina. Głos w ich imieniu zabrała burmistrz Dorota Pawnuk.
Do uczniów, ich rodziców i zaproszonych gości zwrócił się Robert Kozuń, dyrektor CKZiU w Strzelinie. Przypomniał spotkania z Westerplattczykami i patriotyczne inicjatywy uczniów i nauczycieli. W podobnym tonie zwrócił się do zebranych Marek Czerwiński, starosta strzeliński. Następnie, na zakończenie części oficjalnej, dyrektor szkoły, starosta i Aleksander Ziółkowski, wicestarosta, wręczyli dyplomy potwierdzające przyznanie najlepszym uczniom stypendiów. Wyróżniono również Mikołaja Klimków, Karola Jagodzińskiego, za przygotowanie najlepszej prezentacji multimedialnej w szkolnym konkursie historycznym. Stypendia naukowe otrzymali: Szymon Misiewicz, Krzysztof Urban, Sandra Meserszmit, Kacper Rybkowski, Kazimiera Szejn, Klaudia Kawończyk, Laura Kurelus, Emilia Stukus, Aleksandra Rozpędowska, Dominika Bielak, Aleksandra Pachniowska, Klaudia Jacków, Roksana Jagielska, Bartłomiej Nowak, Barbara Rataj, Adam Turkiewicz, Agata Malinowska, Sandra Sroka, Arkadiusz Florczak, Julia Symonowicz, Aleksandra Deperas, Maja Machnicka, Paulina Rzepka, Aleksandra Jelonek i Marlena Hrycak.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie strzelińskiego CKZiU wystąpili w okolicznościowym programie artystycznym. Recytowane wiersze i muzyka nawiązywały do lat II wojny światowej.
W tym roku na sztandar szkoły ślubowało 370 uczennic i uczniów pierwszych klas CKZiU w Strzelinie.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.