Prezydent USA Joe Biden zatwierdził wysłanie dodatkowych 2 tys. żołnierzy do Polski. Foto: wiki
- Prezydent USA Joe Biden zatwierdził wysłanie dodatkowych 2 tys. żołnierzy do Polski oraz kilku tysięcy do innych krajów wschodniej flanki NATO – podała CNN. - Nowe siły zostaną wysłane w ramach dwustronnych ustaleń i mają trafić do Europy w ciągu najbliższych dni.
Według CNN poza 2000 kontyngentem, który ma zostać skierowany do Polski, kilka tysięcy żołnierzy ma trafić do Rumunii i innych państw na południowym wschodzie Europy (według dziennika „Wall Street Journal” do Rumunii ma trafić ok. 1000 żołnierzy piechoty USA stacjonujących obecnie w Niemczech).
Prezydent Biden miał podjąć decyzję 1 lutego po konsultacjach z przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów generałem Markiem Milleyem i ministrem obrony Lloydem Austinem. Ten ostatni rozmawiał na temat tych ruchów z szefami resortów obrony Polski, Rumunii i Niemiec, Mariuszem Błaszczakiem, Vasile Dincu oraz Christiane Lambrecht.
- Rozmieszczenie sił ma mieć charakter tymczasowy, ale Pentagon planuje także inne przemieszczenia sił w Europie – informują amerykańskie media. Co więcej, resort miał wydać rozkaz postawienia w stan gotowości dodatkowych kilku tysięcy żołnierzy, w uzupełnieniu do mobilizacji 8,5 tys., którą ogłoszono w ubiegłym tygodniu.
Źródło: PAP/NET

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
cześ
RE: Prezydent USA wysyła żołnierzy do Polski
Weź mnie Jasiu nie rozśmieszaj :D Twoje wojaki tylko wojną sieją i śmierć!
0

Przeczytaj także