Foto: screen Twitter: @Karmabash
Rosyjska ofensywa traci impet, ale podciągane są wciąż nowe siły II rzutu, w tym pancerno-zmechanizowane i artyleria. Na poszczególnych kierunkach operacyjnych rośnie ukraiński opór oparty na jednostkach regularnej armii, gwardii narodowej i wojsk OT. Na wielu kierunkach rosyjskie zgrupowania operacyjne wciąż jednak mają dużą przewagę, a na granicę ukraińską wciąż przemieszczają się duże siły rosyjskie z głębi kraju, np. w rejonie Biełgorodu, na Krymie, w obwodzie brzeskim i homelskim na Białorusi. Rosyjskie siły zbrojne wciąż mają ogromne zasoby i inicjatywę operacyjną. W zasadzie, poza kierunkiem charkowskim, mało aktywna jest artyleria lufowa i rakietowa.

Aktywne jest ukraińskie lotnictwo myśliwskie i bombowo-szturmowe, oraz drony uderzeniowe TB2 Bayraktar, wg sztabu generalnego dzisiaj przeprowadzono ataki z powietrza na kilka kolumn rosyjskich. Wygląda na to, że mimo ostrzału lotnisk, rozśrodkowano ukraińskie samoloty, a rosyjskie siły powietrzne nie były, jak dotąd, zdolne do uzyskania pełnego panowania w powietrzu. Kontynuowane są ostrzały pociskami Kalibr i Iskander (te ostatnie odpalane są również z terytorium Białorusi).

Kierunek kijowski
Walki toczyły się o zachodnie przedmieścia Kijowa (Hostomel-Bucza), w nocy słychać było intensywną wyminę ognia.  W mieście aktywne są również grupy dywersyjne.  Wczoraj zneutralizowano jedną z takich grup, która przebrana w ukraińskie mundury i używająca  ukraińskich pojazdów wojskowych usiłowała przedostać się do centrum Kijowa.  Ukraińskiej stolicy obowiązuje od 17 do 8 rano godzina policyjna. Ma to pomóc w wyłapywaniu i neutralizacji grup dywersyjnych. Jak przypomina sztab ukraińskiego lotnictwa, ukraińscy żołnierze mają posługiwać się tylko językiem ukraińskim (nawet jeśli słabo nim mówią) w celu łatwiejszej identyfikacji dywersantów.
Ukraińskie jednostki OT uzbrajane są również w nowoczesne, otrzymane z Wielkiej Brytanii granatniki NLAW. Broń strzelecka, a nawet granatniki (RPG-22, RPG-26), rozdawane są ludności cywilnej. Niektóre doniesienia mówią o ponad 18 tysiącach sztuk broni automatycznej rozdanej żołnierzom ukraińskiej obrony terytorialnej.     
Sytuacja w mieście na tą chwilę wydaje się pod kontrolą sił ukraińskich.

Kierunek charkowski
Walki toczą się na obrzeżach Charkowa. Rosyjskie zgrupowanie operacyjne zamierza zapewne obejść miasto, na razie raczej nie zamknięto pierścienia blokady. W samym mieście zamknięte są   oddziały regularnej armii oraz wojska OT. Utracono Sumy i Konotop.

Kierunek donbaski
Walki cały czas trwają wzdłuż linii rozgraniczenia, siły ukraińskie zmuszone zostały do wycofania z niektórych pozycji, m.in. utracono Stanicę Ługańską.

Kierunek krymski
Siły zgrupowane na Krymie wytraciły nieco swój impet, ale podciągane są kolumny pancerno-zmechanizowane i artyleria 58A. Aktywne jest rosyjskie lotnictwo. Trwają walki w rejonie Chersoń-Mikołajów-Kachowka na zachodzie i o Melitopol na wschodzie. Są pogłoski o desancie morskim w rejonie Mariupola, ale na razie brak potwierdzenia.

Pomoc wojskowa zachodu
Powoli pojawiają się doniesienia o  trwającej lub rozważanej pomocy militarnej dla Ukrainy. Na wczorajszej konferencji Rzecznik Pentagonu przyznał (z oporami), że pomoc wojskowa jest kontynuowana, ale unikał podania jakichkolwiek szczegółów. W radiu RMF FM szef BBN Paweł Soloch przyznał, że Polska gotowa jest nadal dostarczać Ukrainie broń i amunicję, o ile będą możliwości transportu. Czeski rząd zatwierdził w sobotę wysłanie do Ukrainy broni i amunicji wartej 188 mln koron (ok. 7,6 mln euro), również parlament Niderlandów debatuje nad przekazaniem Ukrainie aż 200 przenośnych rakiet przeciwlotniczych typu Stinger. Co ciekawe, również niemiecki koncern zbrojeniowy Krauss-Maffei Wegmann zaoferował dostawę 50 zbudowanych na podwoziu czołgu Leopard 1 zestawów przeciwlotniczych Gepard SPAAG – niestety odpowiedź rządu w Berlinie może być odmowna.
Z każdym kolejnym dniem oporu armii ukraińskiej rośnie presja na rządy zachodnie, aby wyraziły one zgodę na przekazanie Ukrainie tak potrzebnego uzbrojenie. Można zakładać, że część transportów odbywa się w sposób utajniony i realizowana jest przez wywiady państw NATO. Strona ukraińska kilkakrotnie dziękowała Turcji za wsparcie, chociaż nie zostało ono uszczegółowione.

Straty
Kwestia ustalenia rzeczywistych strat ponoszonych w walkach  jest bardzo trudna. Każda ze stron stara się zawyżać straty przeciwnika i pomniejszać własne. W sobotę ministerstwo obrony Ukrainy informowało o zniszczeniu  80 rosyjskich czołgów,  516 opancerzonych wozów bojowych różnych typów,  7 śmigłowców,  10 samolotów i  ponad 100 innych pojazdów. W walkach miało zginąć ponad 2800 rosyjskich żołnierzy. Chociaż informacje te są z pewnością mocno zawyżone, to liczne strat dokumentują również  dostępne w internecie materiały wideo. Można było m.in. zobaczyć nagranie zniszczonej kolumny rosyjskich wojsk inżynieryjnych (w tym specjalistycznych mostów TMM-3M2) pod Chersoniem. W każdej armii tego typu specjalistyczne pojazdy są bardzo cenne, a wręcz niezbędne w wypadku uszkodzenia mostów. Inne nagranie pokazuje zniszczoną kolumnę zniszczoną pod Charkowem. Najbardziej drastyczne nagrania pochodzą z Obwodu kijowskiego. Widać na nim spalone pojazdy i zwęglone zwłoki kilku rosyjskich żołnierzy należących prawdopodobnie do Rosgwardii.

Dzień 1 – 24.02.2022 / po południu i noc

Ok. godz. 21.50 Ministerstwo Obrony Ukrainy podało raport sytuacyjny (informację operacyjną) przedstawiającą stan na godzinę 20.00 pierwszego dnia wojny (24 lutego).
Według MOU na teren Ukrainy weszło ok. 60 batalionowych grup taktycznych (BGT) z 90, co oznacza, że siły inwazyjne wciąż mają na linii frontu 1/3 sił w II rzucie i odwodach (nie licząc oczywiście kolejnych wzmocnień, np. wciąż wzmacniane są siły rosyjskie na Białorusi).
MOU sugeruje, że plan nieprzyjaciela polega na blokadzie Kijowa i opanowania południowej części kraju, wybijając korytarz naziemny z Krymu na zachód, do Naddniestrza. Można dodać, że zapewne część planu to również wybicie korytarza na wschód, zwinięcie obrony Mariupola i przebicie się do Donbasu. Rosyjski plan zakłada być może wzięcie części sił ukraińskich w Donbasie w kleszcze, z północy i południa, np. wzdłuż Dniepru, zmuszenie ich do kapitulacji i zajęcia tym samym centralnej i wschodniej Ukrainy.

Kierunek donbaski
W Donbasie siły ukraińskie toczą zacięte walki. Sukcesy wojsk separatystyczno-rosyjskich są relatywnie niewielkie, ciężkie walki trwają wzdłuż dawnej linii rozgraniczenia, w Obwodzie ługańskim m.in. o Sczastię, Stanicę Ługańską, Biłowodsk, Starobilsk, a w Obwodzie donieckim o Nowotroickie, Pawłopil, Piszczewsk.
Na razie front nie został tu przełamany.

Kierunek kijowsko-chernihowski
Trudna sytuacja jest na kierunku kijowsko-chernihowskim. Natarcie na tym odcinku prowadzą pancerno-zmechanizowane kolumny, które dzisiaj rano (25.02.2022) podeszły na 20-30 km od Kijowa. Manewrową obronę prowadzi tu m.in. ukraińska 1 Samodzielna Brygada Pancerna z czołgami T-64. Wczoraj w okolicy Baturyna i Czernihowa brygada stawiała zaciekły opór, toczyły się ciężkie walki. Pod Czernihowem do niewoli miał się jakoby dostać cały pluton rosyjskiej 74 Brygady Zmechanizowanej, ale do tego typu informacji należy podchodzić z rezerwą, tym bardziej, jeśli nie ma potwierdzenia np. materiałem wideo.Dzisiaj rano w rejonie Kijowa wysadzono trzy mosty, żeby spowolnić/zatrzymać marsz rosyjskich kolumn zmechanizowanych.

W Hostomelutrwają walki, według strony ukraińskiej lotnisko zostało odbite, siły rosyjskie zostały jakoby rozproszone (mówi się, że są to pododdziały elitarnej 45 Brygady Specnazu WDW). Nie dopuszczenie do wsparcia desantu śmigłowcowego siłami lądowymi, czy powietrznodesantowymi, jest – jak na razie – dużym ukraińskim sukcesem  (prawdopodobnie największym tej wojny). W mediach pojawiły się doniesienia, jakoby wczoraj w powietrzu znajdowały się już transportowce z rosyjskim wsparciem – odbicie lotniska uniemożliwiło zajęcie strategicznie ważnej pozycji, która mogła stać się przyczółkiem do ataku na Kijów.
W godzinach porannych (25.02.2022) słychać było strzały z broni automatycznej  w północnych dzielnicach Kijowa (Miński Masyw) – podobno próbowano wysadzić tam desant.
Po krótkiej walce rosyjskie kolumny pancerno-zmechanizowane weszły do miasta Sumy. Tymczasem w nocy w rejonie miasta trwały walki, jest to dobry przykład na to, jak dynamiczna i skomplikowana jest sytuacja na froncie.

Nowoczesna broń
Wczoraj na kilku odcinkach frontu skutecznie zastosowano nowe uzbrojenie – amerykańskie przeciwpancerne pociski kierowane (ppk) Javelin i otrzymane z Wielkiej Brytanii granatniki NLAW. Na froncie południowym, w rejonie nadmorskim, wykorzystano zakupione w Turcji drony Bayraktar TB2 do zwalczania czołgów wroga (jak widać drony częściowo wyszły spod rosyjskiego uderzenia), jeden z filmów pokazuje porażenie rosyjskich czołgów pociskami kierowanymi, są przypuszczenia, że ataku dokonywało co najmniej dwa TB2.

Podsumowanie sytuacji na froncie
Należy pamiętać, że mimo dynamizmu sytuacji jest to dopiero pierwszy dzień wojny. Sytuacja ukraińskiej armii jest trudna, zwłaszcza na południu, gdzie zgrupowanie krymskie (ros. 58 Armia) weszło w przestrzeń operacyjną i ma zdolność do prowadzenia ofensywy w trzech kierunkach – na wschód (Mikolajów-Odesa), północ (Krzywy Róg) i zachód (Mariupol). Sytuacja ukraińskiego Dowództwa Operacyjnego Południe (Piwdeń) jest trudna, a załamanie się frontu na południu, może mieć przełożenie na przebieg wojny już w kolejnych dniach.

Na południu rodzi się katastrofa, związki taktyczne dowództwa operacyjnego Południe (Piwdeń) muszą organizować obronę już daleko od Krymu, na rubieżach Chersonia, czy Melitopola, toczą się walki na kierunku mariupolskim.
Obie strony postarają się teraz wykorzystać swoje atuty. Znacznie aktywniejsze może być rosyjskie lotnictwo – zarówno taktyczne jak i strategiczne. Konieczne jest jednak opanowanie nieba, tymczasem ukraińskie lotnictwo jest aktywne, nie zostało zniszczone na lotniskach. Rosjanie nie wykorzystali jeszcze na żadnym odcinku pełnego ognia artylerii, zwłaszcza rakietowej oraz na relatywnie małą skalę stosują broń precyzyjną.
Strona ukraińska będzie grać na czas. Mobilizowane są regularne jednostki armijne, rozwijana jest obrona terytorialna. W wymiarze taktycznym i taktyczno-operacyjnym ukraińskie siły zbrojne będą stosować punktową obronę i obronę manewrową, opartą na powolnym odwrocie, ze stawianiem krótkotrwałego oporu na kolejnych rubieżach (pozycjach) i zadawaniem strat rosyjskim kolumnom pancerno-zmechanizowanym przy zastosowaniu artylerii i środków przeciwpancernych. Ukraińcy  miejscami mogą kontratakować siłami pancerno-zmechanizowanymi (np. na kierunku czernihowskim). Obie strony podciągają na front nowe jednostki.
Warto wspomnieć o podciąganiu w drugim rzucie sił Rosgwardii, dysponującej wozami opancerzonymi typu MRAP, czy transporterami BTR-80. Rosgwardia weszła do Czarnobyla na północu, Heniczeska na połduniu – zabezpiecza zajmowany przez wojska pierwszoliniowe teren, będzie prowadziła operacje przeciwpartyzanckie, zapewne zajmie się aresztowaniami i zatrzymaniami (liczne więźniarki). Na materiałach wideo widać również oddziały czeczeńskie (prawdopodobnie 141. Specjalny Pułk Zmotoryzowany im. Achmada Kadyrowa), które wchodzą w skład Rosgwardii i będą walczyć po stronie rosyjskiej.
W pierwszej dobie walk, według oficjalnych informacji, ukraińskie siły zbrojne zniszczyły jakoby ok. 30 czołgów i 130 innych wozów bojowych, zestrzeliły 7 samolotów i 6 śmigłowców. Na pewno dane te są zawyżone, tylko część ma potwierdzenie w materiale wideo, pewne jest jednakże, że siły rosyjskie napotykają zaciekły opór od pierwszych godzin wojny.

Reakcje zachodnie
Prezydent USA Joe Biden zapewnił, że Stany Zjednoczone będą bronić każdej piędzi terytorium NATO z pełną siłą amerykańskiej armii. W piątek NATO ma zebrać się na szczycie, a Stany Zjednoczone i inni sojusznicy zamierzają realizować zobowiązania wynikające z artykułu 5 Paktu Północnoatlantyckiego. Jak podaje CNN, do bazy wojskowej Lajes na azorskiej wyspie Terceira (należącej do Portugalii) w czwartek dotarły dwie eskadry amerykańskich myśliwców F-15. Należy zakładać, że te służące do wywalczania przewagi powietrznej maszyny znajdują się w drodze na wschodnią flankę NATO. W tym kontekście istotną może być informacja, że nad
Polską odnotowano obecność aż trzech (dwa amerykańskie i jeden brytyjski) samolotów-tankowców oraz dyżurującego samolotu wczesnego ostrzegania E-3 Sentry.
Z kolei na poligonie w Nowej Dębie trwają ćwiczenia żołnierzy z 18 Dywizji Zmechanizowanej oraz amerykańskich spadochroniarzy z 82 Dywizji Powietrznodesantowej. USA zapowiedziały dodatkowe wzmocnienie wschodniej flanki NATO.
Jak donosi Defence24.pl Kolejne państwa członkowskie NATO podejmują decyzje w sprawie wysłania swoich sił do Europy Środkowo-Wschodniej. Pentagon zdecydował o przerzucie do Niemiec 1. Brygady Pancernej 3. Dywizji Piechoty, łącznie do Republiki Federalnej trafić ma 7 tys. żołnierzy amerykańskich (jednostki pancerne i jednostki wsparcia).
Łącznie Amerykanie rozlokowali lub rozmieszczają w Europie około 12 tysięcy żołnierzy bazujących na stałe w USA. 
W Polsce (w bazach na Dolnym Śląsku) rotacyjnie stacjonuje amerykańska brygada zmechanizowana oraz dowodzony przez Amerykanów batalion NATO (Bemowo Piskie). Liczebność wojsk amerykańskich w Polsce wzrosła już do prawie 10 tys. żołnierzy. Dodatkowe prowizoryczne bazy powstały m.in. na lotnisku w Mielcu, na których rozlokowane zostały śmigłowce UH-60 Black Hawk i CH-47 Chinook
Niemcy zablokowały odcięcie Rosji od SWIFT. Widać dwuznaczną postawę tego państwa, praktyczne odcięcie się od pomocy Ukrainie. Analiza enuncjacji osób ze szczytów władzy w połączeniu z informacjami o potraktowaniu ukraińskiego ambasadora przez „kilku ministrów niemieckich” (w skrócie – „nie warto wam pomagać, bo za chwilę upadniecie”) każe zadać pytanie  czy nie istnieje jakaś umowa pomiędzy putinowską Rosją a Niemcami, zawarta na długo przed konfliktem

 

24.02.2022 / stan godz. 15:00

Krótko przed godz. 6:00 czasu moskiewskiego prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił przemówienie, w którym ogłosił podjęcie decyzji o przeprowadzeniu „operacji specjalnej” na terenie Ukrainy. Celem operacji ma być „denazyfikacja i demilitaryzacja” Ukrainy.  Władze Ukrainy Putin nazwał „juntą, która działa przeciwko narodowi” oraz „neonazistami”, którzy przejęli władzę.” W swoim przemówieniu Putin wezwał żołnierzy ukraińskich do złożenia broni. W kilka minut później przeprowadzone zostały pierwsze rosyjskie ataki rakietowe i lotnicze na strategiczne cele na terenie Ukrainy.
Zgodnie z przewidywaniami pierwszą fazą wojny był atak pociskami typu stand-off na główne lotniska wojskowe, bazy, punkty dowodzenia etc. Użyto m.in. pocisków Kalibr i Iskander. Następnie zaczęła się operacja wojsk lądowych, inwazji dokonano z wielu kierunków, również z północy i południa.  Do ataków rakietowych i lotniczych doszło m.in. w Kijowie, Charkowie,  Iwano-Frankiwsku (Stanisławowie), Odessie, Dniepropietrowsku, Kramatorskuu i Mariupolu. Zamieszczone w internecie materiały wideo wskazują na potężne eksplozje magazynów w Kalinówce na północ od Winnicy.

Kierunek kijowsko-chernihowski
Zgodnie z przypuszczeniami natarcie na tym odcinku prowadzą pancerno-zmechanizowane kolumny z terenu Białorusi i Rosji.
W rejonie lotniska Kijów-Hostomel (lotnisko wojskowe i cargo Antonowa) około godziny 12:30 (czasu polskiego) przeprowadzono duży taktyczny desant śmigłowcowy (minimum w skali batalionu) z użyciem śmigłowców szturmowych Ka-52 i wielozadaniowych Mi-8. Zamiarem jest zdobycie lotniska, na które później mogą zostać przerzucone siły powietrzno-desantowe np. przerzucane na pokładach samolotów transportowych. Wydaje się, że port lotniczy, oddalony zaledwie o 20 km, od Kijowa został zajęty.  W trakcie operacji zestrzelonych został co  najmniej jeden rosyjski śmigłowiec  szturmowy Ka-52. Pojawiają się informacje o kolejnych zestrzelonych śmigłowcach i wziętym do niewoli rosyjskim pilocie. W rejonie Kijowa około godz. 15:00 trwały bombardowania lotnicze  tripilskiej elektrowni na południe od Kijowa.
 
Kierunek charkowski
Natarcie na tym odcinku prowadzą pancerno-zmechanizowane jednostki 1 Armii  Pancernej Gwardii – 2 Dywizja Zmechanizowana i 4 Dywizja Pancerna. Natarcie wspierają systemy rakiet niekierowanych BM-30 Smiercz kal. 300 mm. W przedpołudniowych walkach kontaktowych potwierdzone straty po stronie rosyjskiej:  1-2 pojazd 4×4 Tigr, czołg T-80BWM. Straty ukraińskie są zapewne znaczne. W materiałach wideo widać liczne zniszczone pojazdy – trudno na tym etapie potwierdzić ich przynależność. Na nagraniach widać też żołnierzy rosyjskich działających w terenie zabudowanym – najprawdopodobniej są to przedmieścia Charkowa. W walkach po stronie rosyjskiej wykorzystano również szturmowe samoloty Su-25.
Ministerstwo Obrony Ukrainy informuje o nawet 7 zestrzelonych samolotach rosyjskich.

Kierunek donbaski
Walki trwają wzdłuż linii rozgraniczenia, siły tzw. milicji separatystycznych republik (1 Armijny Korpus i 2 Armijny Korpus), wsparte przez regularną armię rosyjską, która weszła wcześniej do Donbasu atakują wzdłuż całej linii pozycyjnego w tym rejonie frontu.  Strona ukraińska informuje o skutecznej obronie miasta Szczastie w kontrolowanej przez rząd części obwodu Ługańskiego.  W trakcie walk zabitych miało zostać 50 żołnierzy rosyjskich (lub separatystów).

Kierunek krymski 
Siły zgrupowane na Krymie wdarły się bez przeszkód głęboko w głąb Ukrainy. Około południa na budynku hydroelektrowni w Nowej Kachowce, 60 km na północ od granicy, wywieszono rosyjską flagę. Zidentyfikowano sprzęt rosyjskiej 7 Dywizji Desantowo-Szturmowej. Większych walk w rejonie nie zanotowano, jedna z ukraińskich kolumn została ostrzelana i porzucona na drodze w czasie odwrotu. Rosyjskie kolumny pancerne, w tym czołgi T-72B3, osłaniane są przez systemy przeciwlotnicze Pancyr-S1, aktywne są śmigłowce szturmowe (Mi-24/35M i Mi-28N). Zgrupowanie operacyjne zamierza przekroczyć Dniepr, trwają walki o Chersoń. Zamiarem jest rozcięcie sił ukraińskich pod Odessą i Mariupolem.

Źródło: Reduta Dobrego Imienia

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
konfederacja
RE: Inwazja Rosji na Ukrainę - raport sytuacyjny dzień 2 i 3
jego ekscelencja car włamdimir władimirowicz pugtin i jego ekscelencja aleksand łukaszena chcą zaprowadzić cywilizacje i pokój na świecie a polskie świnie i ukraińskie świnie sie temu sprzeciwiają my konfederaści żądamy aby wadzę w priwiślańskim kraju przejął od zaraz król korwin i jego strzelińska świta w sile dwóch członków. jeden z członków to choooj a drugi to cześ.- vel SSchloSSer.
0
Gravatar
spajker.
RE: Inwazja Rosji na Ukrainę - raport sytuacyjny dzień 2 i 3
T.Filzman. powiedziała :
Wojna to straszna rzeczywistość , wojny miało już nigdy więcej nie być , tak jeszcze mówili podczas rocznicy wybuchu II wojny światowej w zeszłym roku a tu Putin atakuje Ukrainę . Wszyscy są w szoku . Niemożliwe żeby to była prawda , a jednak to prawda . Teraz jeszcze Putin straszy wojną atomową . Ryzyko wybuchu wojny atomowej nigdy nie było tak realne i tak blisko jak dziś , nawet podczas zimnej wojny . To dopiero prawdziwy szok !!! Jak najszybciej to powinno się skończyć . Zło trzeba gasić w zarodku , bo inaczej nie będzie niczego , a ci którzy przeżyją będą żałować że nie umarli .
putler nie straszy tylko on jej użyje. on stracił już wszystko i jest zapędzonym do kąta zaszczutym desperatem z urażona ambicją. a wojna jest zawsze jak nie w tej części planety to w innej . w ciągu ostatnich 50 lat wymarło całkowicie ok 50% gatunków zwierząt a inne są na wymarciu. pora na człowieka, który się do tego przyczynił.

0
Gravatar
T.Filzman.
RE: Inwazja Rosji na Ukrainę - raport sytuacyjny dzień 2 i 3
Wojna to straszna rzeczywistość , wojny miało już nigdy więcej nie być , tak jeszcze mówili podczas rocznicy wybuchu II wojny światowej w zeszłym roku a tu Putin atakuje Ukrainę . Wszyscy są w szoku . Niemożliwe żeby to była prawda , a jednak to prawda . Teraz jeszcze Putin straszy wojną atomową . Ryzyko wybuchu wojny atomowej nigdy nie było tak realne i tak blisko jak dziś , nawet podczas zimnej wojny . To dopiero prawdziwy szok !!! Jak najszybciej to powinno się skończyć . Zło trzeba gasić w zarodku , bo inaczej nie będzie niczego , a ci którzy przeżyją będą żałować że nie umarli .
0

Przeczytaj także