Koronalny wyrzut masy, 31 sierpnia 2012, zdjęcie SDO. Foto: Wiki
Koronalny wyrzut masy, 31 sierpnia 2012, zdjęcie SDO. Foto: Wiki
W poniedziałek, 21 listopada, spodziewana jest burza magnetyczna. Naukowcy radzą uważać na samopoczucie i elektronikę. Burza magnetyczna to nic innego jak dziura koronalna, czyli ciemniejszy obszar w koronie słonecznej, który jest źródłem wiatru słonecznego o dużej prędkości. Wyrzuty masy ze Słońca powodują nagłą zmianę magnetosfery Ziemi, co powoduje wspomnianą burzę magnetyczną, którą naukowcy przewidują jutro.
Naukowcy przestrzegają, że może być ona odczuwana także na ziemi, głównie w postaci zakłóceń systemów telekomunikacyjnych i satelitarnych. Pogorszeniu może ulec także nasze samopoczucie – odczuwalne mogą być m. in. ból głowy oraz problemy z koncentracją i snem.

Są jednak plusy – po burzy pojawi się piękna zorza polarna, którą będą mogli zaobserwować również mieszkańcy północnej Polski.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Jutro burza magnetyczna. Konsekwencje mogą być odczuwalne na ziemi
"przestrzegają, że może być ona odczuwana także na ziemi, głównie w postaci zakłóceń systemów telekomunikacyj nych i satelitarnych"- a zatem nie wolno używać komórki ze słońca ale z cienia i po problemie.
0
Gravatar
gienio z cmentaża
RE: Jutro burza magnetyczna. Konsekwencje mogą być odczuwalne na ziemi
Dublujecie pseudosensacje z internetu, nie mając pojęcia o astrofizyce. Dlatego dla 99 procent czytelników jesteście wiarygodni bo to astronomiczni debile, ( jak Wy ?), a dla 1 % ludzi którzy wiedzą, że świat i wszechświat jest ciekawszy niż 500 plus na 6 dzieci ( np. ja ) , jesteście ignorantami. Podajecie niesprawdzone informacje. Nawet do żadnego instytutu, Centrum Kopernika , ba , nawet do zwykłego planetarium, gdzie siedzą ludzie mający o tym jakiekolwiek pojęcie, nie chciało Wam sie zadzwonić. Dziennikarstwo a'la kurski. Daleko zajdziecie, daleko. Zaglądam na tą stronę spragniony wieści lokalnych, a widzę tekst o burzy magnetycznej. Chyba nad waszą redakcją...Żałosne...
0
Gravatar
Jasio
RE: Jutro burza magnetyczna. Konsekwencje mogą być odczuwalne na ziemi
No będzie się działo
0

Przeczytaj także