Konkrety nie padły
W jednym z wcześniejszych wydań „Słowa Regionu” zasygnalizowaliśmy fakt, że w połowie maja odbyła się kolejna sesja wiązowskiej rady. Powoli staje się tradycją to, że relację z obrad samorządowców z tej gminy dzielimy na kilka części. Nie wynika to z obszerności i wagi toczonych się na sesji dyskusji, czy też skomplikowanej materii podejmowanych uchwał. Jest to konsekwencja fatalnej jakości zapisu audio zarówno w trakcie transmisji on-line, jak i przy odsłuchiwaniu dostępnej w internecie re-transmisji sesji. Wymusza to na nas konieczność wielokrotnego przesłuchiwania zapisu video, żeby usłyszeć, a czasami tylko domyślić się (?), co powiedział konkretny mówca. W podobnej sytuacji są mieszkańcy gminy Wiązów, którzy chcieliby na własne uszy usłyszeć, co do powiedzenia ma radny z ich okręgu wyborczego, lub np. burmistrz. Dodamy do tego fakt, że protokoły z sesji publikowane są z opóźnieniem. Przygotowanie relacji prasowej z sesji rady w Wiązowie, dysponując ułomnym materiałem audio-video, wymaga dużo więcej czasu niż relacjonowanie obrad radnych z innych samorządów naszego powiatu. Nie uskarżamy się, w końcu praca dziennikarza polega na tym, żeby do Czytelników docierały informacje. Nawet wtedy, kiedy ma on pod przysłowiową górkę…, jak to jest w gminie Wiązów.
W części uchwałodawczej radni przyjęli cztery uchwały. Dwie dotyczyły zmian w budżecie gminy, jedna dotyczyła poboru podatków lokalnych przez sołtysów, a czwarta wyznaczała obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji w gminie. Skupimy się na tej ostatniej uchwale.
Strategia rozwoju
Jednym ze strategicznych dokumentów, uchwalanych w każdej gminie, jest strategia rozwoju. Agnieszka Puzyniak, sekretarz gminy, poinformowała radnych, że trwają prace nad wersją tego dokumentu na lata 2023 – 2030. Przyjęcie Strategii Rozwoju Gminy Wiązów na lata 2023 – 2030 pozwoli m.in. ubiegać się o dofinansowanie ważnych z punktu widzenia mieszkańców projektów, inwestycji, wynikało ze słów sekretarz. Częścią strategii jest „wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji”, stąd konieczność przyjęcia odpowiedniej uchwały. W uzasadnieniu uchwały czytamy: „proces ten (rewitalizacja – red.), skoncentrowany terytorialnie, ma na celu wyprowadzenie ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych oraz poprawę jakości życia mieszkańców. (…) (Rewitalizacja – red.) przyczyni się do rozwiązania zdiagnozowanych zjawisk kryzysowych w sferze społecznej, (…) w sferze gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej i technicznej, co przełoży się (…) na podniesienie jakości życia mieszkańców”.
Na ten temat pisaliśmy w 22 (1160) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
aha
nie prawdaRE: Konkrety nie padły
Czasy się zmieniają a w ratuszu cały czas te same twarze...