Na wstępie burmistrz Jerzy Krochmalny przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności pomiędzy sesjami. Foto: archiwum Słowo Regionu

Więcej pieniędzy dla strażaków, soniczne szczoteczki do zębów dla pierwszoklasistów i obligacje na prawie 5 mln zł, a do tego miłe słowa na zakończenie kadencji oraz życzenie, które rozbawiło radnych oraz publiczność. 

We wtorek, 26 marca, odbyła się ostatnia sesja Rady Miasta i Gminy Wiązów tej kadencji. Na wstępie burmistrz Jerzy Krochmalny przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności pomiędzy sesjami. Mówił m.in. o programie Czyste Powietrze, podkreślając, że w urzędzie jest pracownik, który odpowie na wszystkie pytania mieszkańców w tej sprawie. Szef gminy mówił także o przebudowie dróg dojazdowych do rynku – ul. 1 Maja i ul. Sikorskiego. Wartość tego zadania to prawie 2,2 mln zł. Został już wyłoniony wykonawca oraz inspektor nadzoru. – Jeszcze brakuje nam tylko zatwierdzenia organizacji ruchu w starostwie, po tym wykonawca przystąpi do realizacji zadania – mówił burmistrz Krochmalny. Prace mają rozpocząć się już 8 kwietnia. – Odbędzie się spotkanie z mieszkańcami tych ulic, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości, dotyczące organizacji ruchu – zaznaczył burmistrz Krochmalny.

Gmina Wiązów pozyskała 200 tys. zł dofinansowania na przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Wiązowie. – To 500 metrów drogi, której jesteśmy właścicielem w kierunku oczyszczalni ścieków od ul. Biskupickiej. Jeśli chodzi o pozostałe części w kierunku stacji kolejowej, to podjęliśmy szereg prób, żeby można było pozyskać te tereny – dodał szef gminy. Burmistrz Krochmalny podkreślił, że gmina Wiązów będzie starała się nadal przejąć kolejne fragmenty drogi.

Burmistrz Krochmalny mówił także o budowie chodnika przy drodze powiatowej w Gułowie, przebudowie zatoczki autobusowej w Jutrzynie i pracach przy przebudowie drogi gminnej w Kucharzowicach. Poruszył także temat wymiany oświetlenia ulicznego w całej gminie. – Przygotowujemy się do przetargu. Zostanie wymienionych prawie 800 opraw. Przygotowujemy się także do przetargu na wykonanie fotowoltaiki na wszystkich stacjach uzdatniania wody – wymieniał szef gminy.

Więcej pieniędzy dla strażaków 

Następnie radni przeszli do pakietu uchwał. Jednogłośnie przyjęli zmiany w budżecie gminy, która zakładała m.in. przeznaczenie 40 tys. z na zakup samochodu dla Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie. Następnie radni zgodzili się na emisję obligacji w 2024 roku na kwotę 4 mln 919 tys. zł. Środki pochodzące z ich sprzedaży mają być przeznaczone na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu. Samorządowcy z Wiązowa zdecydowali także o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego Miasta i Gminy Wiązów. Jak podkreśliła sekretarz Agnieszka Puzyniak jest to dokument, który zastąpi studium uwarunkowań i powinien zostać opracowany do końca 2025 roku. – Będziemy współpracować z biurem urbanistycznym. Wcześniejsze plany zagospodarowania przestrzennego będą obowiązywały. Cała procedura potrwa około roku – mówiła sekretarz Puzyniak.

Cały artykuł zamieściliśmy w 13 (1201) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
soniczne szczotki do zębów. gmina zadłuży się na 5 milionów. proponuję też stereofoniczne przemówienia burmistrza i fizjologiczne kąpiele w przyratuszowej fontannie. obligacje na 10 milionów poproszę.
niektórym to tępota z twarzy emanuje ale tubylcom to pasuje. oni lubia takiego swojaka. soniczny. krasnal gipsowy.

0
Gravatar
cześ
Ale jak to wyemitują obligacje? Znaczy się dodrukują pieniądze???
0
Gravatar
spajker.
wydrukują zobowiązanie a nie wartość dodaną. nikodem dyzma za namową kunika cel kunickiego kazał wyemitować obligacje zbożowe i został prezesem banku zbożowego. sprawdziło sie kiedyś to sprawdzi sie i dzisiaj.
1
Gravatar
cześ
To spróbuj upiec chleb z tych obligacji zbożowych!
0
Gravatar
spajker.
szczoteczki soniczne dla zębów. ja zamawiam elektryczna szczotke do pleców i 3 doooopy które będą mnie wachlować liśćmi palmowymi kiedy będę sie huśtał na hamaku.
-1

Przeczytaj także