Pan Jacek jest logistykiem i gitarzystą – amatorem. W przydomowym studiu ma kilkanaście gitar klasycznych i elektrycznych

Jacek Nyga ma 49 lat i mieszka w Częstocicach koło Wiązowa. Jest logistykiem w znanej firmie produkującej czekoladę. Miłośnik ostrej muzyki rockowej. Samych płyt winylowych posiada około 4 tys. To niejedyna jego pasja.

Jacek Nyga jest gitarzystą – amatorem. W przydomowym studiu posiada kilkanaście rodzajów gitar klasycznych i elektrycznych. Instrumenty często podpina pod efekty dźwiękowe, nadając im specyficzne, elektroniczne brzmienie. Mieszkaniec Częstocic słucha muzyki od 9 roku życia. Preferuje głównie muzykę gitarową. Jego mistrzem jest Jimi Hendrix – amerykańska legenda rocka, wirtuoz i wokalista, który zasłynął z niszczenia instrumentów na scenie.

 Hendrix żył z dnia na dzień, nie dbał o pieniądze i miał słuch absolutny - to rzadki dar. Jego życie wypełniały panienki, używki i alkohol, dlatego zmarł w dosyć młodym wieku. Na koncertach niszczył wzmacniacze i gitary, które dostawał za darmo od Fendera – opowiada Jacek Nyga.

Jacek Nyga posiada unikatową kolekcję płyt Jimiego Hendrixa

To jeden z najważniejszych muzyków dwudziestego wieku. Pan Jacek posiada 250 czarnych krążków z muzyką Hendrixa i sporo unikatowych albumów, które wydano w ograniczonej liczbie.

 Polskim guru jest dla mnie Tadeusz Nalepa. Jednak do jego twórczości trzeba dojrzeć. Jako nastolatek nigdy nie słuchałem Nalepy. Teraz jestem jego gorącym fanem. Na kasetach i płytach mam chyba całą jego twórczość, poznałem też brata artysty. Śmiało powiem, że nie ma w Polsce drugiego takiego gitarzysty – podkreśla Jacek Nyga.

I choć muzyka Breakoutów jest ciągle odświeżana, to blues z rockiem stanowią w Polsce niszę, którą trudno przeskoczyć.

Cały artykuł zamieściliśmy w 24 (1212) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
polecam odsłuch nie hendriksa ale paco de lucia al di meola john mc laughlin steve vai steve rothery nicka barret i drabikowskiego z batiuszki
poza tym jestem pod pozytywnym wrażeniem człowieka.

-1
Gravatar
T.Filzman.
Ja też , chociaż wiesz jak jest . whistle
-1

Przeczytaj także