Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Za kilka miesięcy gmina Strzelin planuje uruchomić aplikację mobilną. Znajdzie się w niej 10 modułów, m.in. najatrakcyjniejsze miejsca, szlaki turystyczne czy prognoza pogody. Aplikacja będzie nowością na terenie całego powiatu strzelińskiego. Czy poza mieszkańcami, zainteresuje też turystów?
Aplikacja mobilna „e-Zwiedzanie” jest jednym z elementów realizowanego wspólnie przez 7 gmin projektu „E-usługi gwarancją nowoczesności gmin”. Przetarg na dostawę m.in. dla gminy Strzelin tej aplikacji został ogłoszony 19 stycznia 2018 r. na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Bardo – Lidera projektu.
Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk poinformowała, że z powodów formalnych lider projektu wydłużył termin składania ofert do 15 marca 2018 r. Z tego też powodu nieznany jest jeszcze ostateczny koszt jej wykonania i uruchomienia. Zakupiona w ramach przetargu aplikacja mobilna ma zostać wykonana i wdrożona do 30 września 2018 r.
Do ważniejszych funkcjonalności aplikacji należy interfejs przynajmniej w 2 wersjach językowych (m.in.. polska i angielska) i min. 10 modułów tematycznych (terminy zbliżających się wydarzeń, ciekawe miejsca, zgłoś usterkę, informator miejski, moje sprawy, szlaki turystyczne, urząd, ostrzeżenia, noclegi/gastronomia, mapa).

Co w niej znajdziemy?
Warto zaznaczyć, że wraz z mapą wyszczególnione zostaną też wszystkie najatrakcyjniejsze miejsca na terenie gminy. Będzie możliwość zamieszczenia bazy noclegowej i gastronomicznej wraz z grafiką, tekstem, aktywnym linkiem e-mail i strony www, a także pokazaniem obiektu na mapie w oparciu o lokalizację GPS z funkcją wyznaczenia trasy.
Cały artykuł dostępny jest tutaj