Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Lubię odwiedzać małe wiejskie parafie, gdzie wspólnota wiernych jest szczególnie silna – powiedział ks. abp na przywitanie w Nowolesiu. Słowa te potwierdził przebieg czwartkowej uroczystości.
Czwartkowe nabożeństwo w nowoleskiej świątyni miało niecodzienny charakter. Dla sześćdziesięćiorga modych wiernych był to dzień przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Jednocześnie parafianie z Nowolesia, Białego Kościoła, Dębnik, Gębczyc, Kazanowa, Szczodrowic i części Wąwolnicy świętowali 30- lecie swojej parafii. A ks. Stanisław Włodarski, kapłan, który wspólnie z wiernymi odbudował kościół pw. Św. Marcina, pełni swoją posługę już 35 lat.Młodzież i rodzice przyjmujących sakrament powitali arcypasterza
Nowoleska świątynia, sanktuarium NMP Różańcowej, jest celem pielgrzymek i adoracji obrazu NMP Różańcowej. Obraz przybył na Dolny Śląsk z Komarna wraz z polskimi przesiedleńcami po II wojnie światowej. Czwartkowe nabożeństwo z uwagi na te wszystkie okoliczności było jedyne w swoim rodzaju. - Pragniemy najserdeczniej, chlebem i solą przywitać ekscelencję, księdza arcybiskupa (Józefa Kupnego, Metropilitę Wrocławskiego - red.) w tak ważnym dla nas dniu. Witamy księdza proboszcza (Stanisława Włodarskiego – red.), który obchodzi 45. rocznicę święceń kapłańskich – powiedziała w imieniu parafian Leokadia Pawliszak. - Szczególnie serdecznie witamy młodzież przystępującą do sakramentu bierzmowania i życzymy nacechowanego głębią zrozumienia, jak wielki i niezwykły dar otrzyma ona dzisiaj, w swoim kościele i od swojego Kościoła – zwróciła się następnie do młodzieży. Delegację Akcji Katolickiej i parafian tworzyli: Leokadia Pawliszak, Małgorzata Kaczmarek, Marek Kasprzyszak i Edward Tracz.
Księdza biskupa przywitali następnie Ewelina Tarka i Krystian Koseski, przedstawiciele młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania, a także Ewa i Ryszard Oleksowie w imieniu rodziców.Ks. proboszcz Stanisłąw Włodarski, kapłan od 45 lat, a od 30 w nowoleskiej parafii
Po przywitaniu gości, wśród których byli zarówno kapłani, jak i przedstawiciele lokalnego samorządu, głos zabrał ks. Stanisław Włodarski. Wierni w skupieniu wysłuchali słów swojego pasterza. Część obecnych pamięta, jak wyglądał nowoleski kościół przed odbudową. Ile pracy i wysiłku kosztowało parafian doprowadzenie świątyni do dzisiejszego stanu. Jak wielkim zaszczytem dla katolickiej wspólnoty było ustanowienie w Nowolesiu sanktuarium. O tym wszystkim mówił ks. Stanisław. Ekscelencję ks. abp. Józefa Kupnego przywitali (patrząc od lewej): Marek Kasprzyszak, Leokadia Pawliszak, Małgorzata Kaczmarek i Edward TraczWzruszenie i pozytywne emocje udzieliły się wiernym, kiedy ich pasterz mówił o swoim powołaniu, o Bogu i rodzicach, którym zawdzięcza gorliwą wiarę. Parafia św. Marcina nie należy do największych, ale dla ks. Stanisława zawsze była najważniejsza i jedyna. Podobnie jak ludzie, których spotkał na swojej drodze w parafii, w strzelińskim dekanacie. Starsi mieszkańcy wiosek tworzących parafię byli świadkami tego wszystkiego, o czym mówił ich kapłan. Młodsi z uwagą wsłuchiwali się w słowa księdza proboszcza i zapewne zapamiętają je na długo.
Cały artykuł dostępny jest tutajKomentarze   

Mx Permalink1 +7 Mx
.
Małe wiejskie parafie, gdzie ciemnota niektórych osiąga szczyty i Pana z miasta caluje w pierścień... Dajcie spokój.
2019-06-14 08:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz