Ponad godzinę trwała debata nad możliwością przystąpienia gminy do programu budowy mieszkań w systemie TBS podczas posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego gminy Strzelin. Radni poruszyli również temat gminnych inwestycji na drogach.
Na komisji obecnych było dwunastu członków. Przewodniczący Michał Ostrowski stwierdził kworum. Na wstępie radny Kazimierz Kubisz poprosił o głos i zaapelował o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Przewodniczący przychylił się do wniosku radnego i ogłosił przerwę, podczas której wszyscy radni zaopatrzyli się w maseczki ochronne lub przyłbice.
Na początku skarbnik gminy Strzelin, Łucja Szczepańska, w kilku zdaniach przedstawiła sprawozdanie z realizacji budżetu w 2019 roku. Następnie radni przeszli do procedowania projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie gminy Strzelin do spółki pod nazwą Dzierżoniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W ramach współpracy zaplanowano budowę niskoczynszowych mieszkań w systemie TBS. Projekt uchwały przedstawił kierownik Marek Charowski. Na pytania radnych odpowiadała także Katarzyna Magierowska, kierownik działu inwestycji w dzierżoniowskim TBS. Radny Jerzy Wójcikiewicz pytał, jaki jest koszt całej inwestycji. W odpowiedzi usłyszał, że szacunkowo jest to 7 milionów 103 tysiące złotych. Do dyskusji włączył się radny Piotr Litwin, który powiedział, że, jego zdaniem gmina powinna się skupić na budowie mieszkań socjalnych, a nie mieszkań pod wynajem. Radny Ireneusz Szałajko zapytał, ile mieszkań powstanie w budynku i co wykazała ankieta, przeprowadzona wśród mieszkańców.
Tekst ukazał się w 26 (1015) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.Komentarze   

OnOna Permalink1 +9 OnOna
RE: Gorąca dyskusja na komisji
Cytat:
Do dyskusji włączył się radny Piotr Litwin, który powiedział, że, jego zdaniem gmina powinna się skupić na budowie mieszkań socjalnych, a nie mieszkań pod wynajem.
Panu już dziękujemy, człowiek powinien na siebie pracować, a nie liczyć że coś mu ktoś da.
Strzelin ma bardzo dużo mieszkań socjalnych, aż za dużo.
Nierobom mieszkania i zasiłki, a pracującemu co? Kij w oko!
2020-07-15 12:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.