Nowym kierownikiem Centrum Usług Komunalnych i Technicznych w Strzelinie został Radosław Kotlewicz
Z Radosławem Kotlewiczem, nowym kierownikiem Centrum Usług Komunalnych i Technicznych w Strzelinie, porozmawialiśmy między innymi o planach rozwoju instytucji, zwiększeniu efektywności pracy oraz mieszkaniach komunalnych.

Panie Kierowniku, proszę powiedzieć, jak wyglądała Pana dotychczasowa ścieżka zawodowa?
- Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym i kierunku studiów Mechanika i Budowa Maszyn. Pracę rozpocząłem w fabryce Premet S.A. w Pieszycach na stanowisku technologa produkcji. Potem przez prawie czternaście lat byłem zatrudniony w firmie MPC Sp. z o.o. w Pęczu, pracowałem tam głównie w dziale raportowania i controllingu. Następnie podjąłem pracę w Urzędzie Dozoru Technicznego na stanowisku Inspektora UDT. Pracowałem tam około roku, a następnie założyłem własną działalność gospodarczą. Zarządzałem prywatną szkołą i nauczałem przedmiotów ścisłych oraz robotyki.

Dlaczego zdecydował się Pan kandydować na kierownika Centrum Usług Komunalnych i Technicznych?
– Zawsze chciałem tego spróbować i zobaczyć, jak wygląda praca w jednostce budżetowej. Chciałbym przenieść kilka nawyków z przedsiębiorstwa, z korporacji do jednostki budżetowej. Myślę, że to się uda.

Jakie widzi Pan możliwości rozwoju jednostki albo ewentualnych zmian w zakresie jej funkcjonowania?
– Chciałbym utworzyć jednostkę efektywną. Zależy mi na poprawieniu jakości pracy poprzez stworzenie nowego schematu organizacyjnego, a przede wszystkim poprawie przepływu informacji.

Jak konkretnie będzie chciał Pan to zrobić?
- Przede wszystkim nadzór nad wykonywanymi przez pracowników zadaniami. Po drugie, stworzenie technologii, czyli czasochłonności wykonywania danych prac, co pozwoli na płynny dobór pracowników do określonych funkcji. Nie chciałbym doprowadzić do sytuacji, w której daną pracę będą robiły zbędnie dwie lub trzy osoby. Może się okazać, że tę samą pracę efektywnie wykona jedna osoba, a druga będzie przydzielona w tym czasie do innych zadań.
Tekst ukazał się w 35 (1024) wydaniu "Słowa Regionu". Cały wywiad przeczytasz tu lub tutaj.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również