– Jeszcze w grudniu ubiegłego roku, przy pracach nad budżetem gminy na 2020 rok, planowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych – wyjaśnia Dorota Pawnuk, burmistrz Strzelina. – Takie święto jak Dni Patrona Miasta również planuje się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Plany mieliśmy ambitne. Niestety, epidemia wszystko zmieniła. W związku z tym obchody Święta Patrona Miasta Michała Archanioła będą o wiele skromniejsze. Planujemy kilka mniejszych wydarzeń w różnych miejscach – dodaje. W sobotę, 26 września, w Strzelińskim Ośrodku Kultury będzie można podziwiać wystawę rzeźb aniołów, które zostały wykonane przez artystów z Barda Śląskiego. Tego dnia na Osiedlu Piastowskim odbędzie się także barwny spektakl teatru ognia. Planowane są również dwie wycieczki dla mieszkańców. Przewodnikiem po szlaku strzelińskich legend będzie Tomasz Duszyński, pisarz i dyrektor Biblioteki Miejskiej. W niedzielę, 27 września, w samo południe odbędzie się uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Po niej nastąpi przemarsz Miejskiej Orkiestry Dętej przez strzeliński Rynek. Od godziny 16 w Parku Miejskim będzie można wysłuchać koncertów. – Dla publiczności zaśpiewa duet Andreo i Karina w repertuarze znanych włoskich przebojów. Ciekawie zapowiada się też koncert artystów, wykonujących covery piosenek Czesława Niemena i Anny German. Na naszej scenie wystąpi także Janusz Cedro wraz z... niech to będzie niespodzianka – zachęca burmistrz Pawnuk. Organizatorzy podkreślają, że podczas wszystkich wydarzeń w ramach tegorocznych obchodów Święta Patrona Miasta obowiązywać będzie reżim sanitarny.

Komentarze
Cytuję ddt:
jaka impreza tacy uczestnicy. chałtura i kultura jarmaczna. człowiek o minimalnym poczuciu estetyki woli bosą nogą w łajno wdepnąć niż uczestniczyć w występach jakiejś dody czy innego pietrzaka. te tzw gwiazdy są drogie i dobrze że ich nie będzie. przedmówca ma rację pisząc o patologii bo aby wytrzymać poziom występów dody trzeba najpierw wiadro bimbru przyjąć doustnie. gdyby do strzelina przyjechał ktoś wartościowy to bilet wstępu będzie kosztował 250 złotych i nikt z miejscowych nie przyjdzie. jak jest pozornie za darmo to przyjdą nawet kieszonkowcy.
Cytuję Robert:
Czy tobie się zdaje że jak kogoś bezpodstawnie nazwiesz patologią to ty nią nie jesteś? Co to za kryterium uczestnictwo w imprezie? Musisz się bezwzględnie zdiagnozować.
Zapomniałem dopisać, że w mojej ocenie, biorąc pod uwagę obecne, małe wpływy do budżetu gminy, to nawet w tej formie (niby oszczędnej) planowane uroczystości są zbędne.
No i dobrze.
Poco marnować pieniądze na jakieś nikomu nie potrzebne imprezy.
Normalni ludzie nie będą narzekać na brak imprezy, a tylko patologia, która czeka żeby coś za darmo od Państwa wyciągnąć.
Coś w tym jest, a przy psychicznej pandemii można i budżet zaoszczędzić...
Myślałem, że będą wejścia na teren kamieniołomów jak poprzednimi laty........a tu nie ma żadnej wzmianki, a było to fajne wydarzenie.
coś mi się zdaje że to nie covid 19 jest powodem odchudzenia imprezy. Wszak miejsca w dużym parku jest aż nadto aby rozśrodkować słuchaczy. Problemem jest mizeria budżetowa która zmusza nas do nieplanowanych oszczędności. Ważniejsze są wygodne fotele w odbudowanym ratuszu. Artyści i gawiedź mogą poczekać, a podatnik ma pracować sumiennie na podatek a nie zażywać uciech doczesnego świata.
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.