W Strzelinie i okolicach od kilku lat prężnie działa klub motocyklowy Riders of IPA Poland. Obecnie w całym kraju mamy 13 takich oddziałów. Są to kluby mundurowe.

Mogą do nich należeć czynni i emerytowani funkcjonariusze straży granicznej oraz policji. Zdarza się, że w klubie funkcjonują osoby, które nie spełniają powyższego kryterium. Są oni zasłużeni dla organizacji IPA. Na każde 10 osób klub może mieć jednego członka niebędącego emerytowanym mundurowym.
W sobotę, 6 marca, powołano klub Riders of IPA Wrocław. Miało to miejsce w izbie pamięci strzelińskiej policji. Bronisław Białkowski, który jest prezydentem Riders of IPA Strzelin, poinformował, że podczas takiego powołania następuje uroczyste wręczenie decyzji. - Szefem wrocławskiego IPA został Patryk Grochowski. Wręczyliśmy też kolegom z Wrocławia drobne upominki i zaplanowaliśmy również niektóre wyjazdy - powiedział pan Bronisław.
Dodał także, że z początkiem wiosny IPA Strzelin planuje wiele wyjazdów integracyjnych, między innymi do Czech czy na Litwę.

Tekst ukazał się w nr 10 (1049) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.