Tatuaże wywołują skrajne emocje. Jedni je kochają, inni nienawidzą. Ta pierwsza grupa jest coraz liczniejsza, bo i osób, które w taki sposób ozdabiają swoje ciało jest coraz więcej. Dziś tatuowanie stało się prawdziwą sztuką i rzadko kojarzy się już z gangami czy więzieniem.
Przemysław Rabiniak od dwóch lat prowadzi studio tatuażu Karabin Tattoo w Strzelinie przy ulicy T. Kościuszki. Zajęcie to wymaga nie tylko pewnej ręki, ale i talentu. Nam opowiedział o tym, jak wygląda jego praca i zarazem największa pasja.

Kiedy zaczęła się twoja przygoda z tatuowaniem?
– Rysowałem i malowałem, od kiedy pamiętam. Tak spędzałem wolny czas. Spodobało mi się to i coraz lepiej wychodziło. Wtedy traktowałem to jako hobby, rozrywkę. W młodości próbowałem iść w różne zawody – spawałem, pracowałem na produkcji, byłem księgowym. W międzyczasie malowałem trochę aerografem, sprayami po ścianach, ale tak ozdobnie – nie chuligańsko (śmiech), jednak ciągle czegoś mi brakowało. Kiedy miałem 18 lat, zrobiłem sobie pierwszy tatuaż u kolegi w Oławie. Byłem w szoku, że można coś takiego zrobić na skórze. Dla mnie to była abstrakcja, coś zupełnie innego niż na kartce. Zacząłem się interesować tatuażami i sam zaprojektowałem cały rękaw, który wykonał mi inny tatuażysta jakieś pięć czy sześć lat temu. Jak zobaczył mój projekt i rysunki, to wziął mnie na praktykę. Chodziłem do niego do studia dwa lata – uczyłem się, zacząłem sam tatuować, a dwa lata temu otworzyłem własne studio w Strzelinie.
Tekst ukazał się w nr 15 (1103) wydaniu "Słowa Regionu". Cały wywiad przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.