Informacje na temat obecnej działalności strzelińskiego aquaparku przekazali główna księgowa Ewa Kondracka-Tolksdorf oraz prezes Tomasz CharowskiPod koniec stycznia odbyło się kolejne posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej Strzelina. Głównym punktem obrad było sprawozdanie obecnego prezesa Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego na temat bieżącej sytuacji ekonomiczno – finansowej spółki.

Prezes Tomasz Charowski poinformował przede wszystkim, że udało się zmniejszyć straty finansowe. Wspomniał także, że udało się zwiększyć atrakcyjność obiektu. O szczegółach opowiedziała główna księgowa Ewa Kondracka-Tolksdorf. W 2014 r. przychody działalności podstawowej wyniosły 2.020.000 zł, natomiast koszty z tej działalności – 2.523.000 zł. Podsumowując wszelkie wydatki, strata netto w roku 2014 wyniosła 498.959 zł. Księgowa przypomniała, że w poprzednim roku ostateczny wynik finansowy zamknął się w kwocie 805 tys. zł, co oznacza, że wynik poprawił się o 300 tys. zł. Wpływ na to miał wzrost przychodów. Warto również wspomnieć, że w 2012 r. straty spółki opiewały na 900.000 zł. Jak widać z roku na rok suma faktycznie maleje.
Następnie sprawozdanie na temat działalności basenu zdała Katarzyna Kotlarz, specjalista ds. marketingu. Wspomniała o licznych przedsięwzięciach i projektach, które dodatkowo przyciągają klientów. Z usług basenu na co dzień korzysta bardzo dużo osób. W wachlarzu ofert aquaparku jest wiele atrakcji tematycznych, np. dzień dziecka, mikołajki, rodzinne niedziele. W ofercie są także liczne promocje biletów. Aquapark Granit wygrał również nagrodę, „Najciekawsze miejsce wypoczynku” oraz zdobył wyróżnienie od Dolnośląskiej Federacji Sportu.

 

Komentarze   

Rabi Permalink1 +5 Rabi
RE: Aquapark w Strzelinie zmniejsza straty finansowe
jakby tam jeszcze co drugiego ratownika zwolnić to by sie na zero wyszło ... kiedy jestem to siedza wszyscy razem i popychaja głupoty , mając głęboko w d co sie na basenach dzieje...
2015-02-21 20:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.