Największą wadą zdalnego nauczania jest brak bezpośredniego kontaktu. Jest to szczególnie dotkliwe w grudniu, kiedy tradycyjnie w szkołach organizowane są jasełka i świąteczne przedstawienia. Na przekór czasom nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Jaworowie postanowili zaskoczyć swoich uczniów, przygotowując dla nich wirtualną niespodziankę.

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworowie zorganizowali świąteczne przedstawienie i sami wcielili się w role bajkowych postaci. – W związku z sytuacją związaną z ograniczeniami, w jakich znalazły się szkoły, a jednocześnie możliwością spotkania się z dziećmi z oddziału przedszkolnego, który funkcjonuje w szkole w formie stacjonarnej, nauczyciele wspólnie podjęli inicjatywę, aby umilić dzieciom czas, tym w szkole i tym w domu – opowiada Aleksandra Stadnik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworowie. – Ponieważ akurat zbliżał się czas oczekiwania na przyjście Mikołaja, zorganizowaliśmy przedstawienie „Uwięziony Mikołaj”, które zostało również nagrane i przesłane uczniom naszej szkoły w postaci filmiku – dodaje.

Tekst ukazał się w 49 (1038) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.