Obecnie teren byłego basenu w Wiązowie odstrasza swoim wyglądem i nie zachęca do spędzania tam wolnego czasu. Jeśli jednak gmina otrzyma dofinansowanie, to mieszkańcy będą się cieszyć atrakcyjnym miejscem na świeżym powietrzu.
Gmina Wiązów stara się o dofinansowanie w ramach rządowego programu pomocy dla tych samorządów, w których w przeszłości funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Wiązowski urząd złożył dwa wnioski, na przebudowę stacji uzdatniania wody w Wiązowie (1 milion 800 tysięcy złotych) oraz na zagospodarowanie przestrzeni po byłym basenie w tym mieście (3 miliony 200 tysięcy złotych). W ramach drugiego zadania na terenie po byłym basenie, który znajduje się nieopodal boiska sportowego w Wiązowie, planuje się wykonać m.in. skatepark, plac zabaw, siłownię zewnętrzną, altanę oraz ścieżki edukacyjne. Obecnie ten obszar jest mocno zaniedbany, co negatywnie wpływa na estetykę przestrzeni publicznej. – Dzięki inwestycji poprawi się stan zagospodarowania terenu – wyjaśnia Agnieszka Puzyniak, sekretarz gminy Wiązów.
Tekst ukazał się w nr 10 (1049) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.