Lokalna poetka i autorka książek dla dzieci, Beata Gruszecka-Małek
Każdego roku, 2 kwietnia, w dniu urodzin baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. To święto nie tylko najmłodszych czytelników, ale i autorów, którzy kierują do nich swoją twórczość. O wrażliwości, terapeutycznej mocy poezji i planach na przyszłość rozmawiamy z lokalną autorką, Beatą Gruszecką-Małek.
Beata Gruszecka-Małek – poetka, laureatka wielu prestiżowych konkursów literackich, autorka książek edukacyjnych dla dzieci, mama. Mieszka w Kurowie, małej miejscowości w gminie Wiązów. Zawodowo związana również z Brzegiem, gdzie mieści się siedziba wydawnictwa, które prowadzi razem ze swoim partnerem. Dużym sentymentem darzy Strzelin.


Kiedy zaczęła się Pani przygoda z pisaniem?
– Będąc w drugiej klasie szkoły podstawowej, napisałam swój pierwszy wiersz. Nawet pamiętam fragment, ale pozwolę sobie nie cytować (śmiech). Poezja była zawsze obecna w moim życiu. Zauważyłam, że pozwala mi odreagowywać emocje, które okazywały się dla mnie trudne. Była sposobem na przepracowanie pewnych rzeczy. Moja twórczość to coś, co najlepiej mnie przedstawia. Poza rodziną, która jest dla mnie najważniejsza, poezja to rzecz bez której nie wyobrażam sobie życia.
Książki Beaty Gruszeckiej-Małek można kupić online na stronie internetowej wierszykiedukacyjne.pl
Nie chce Pani cytować fragmentów pierwszego utworu, ale proszę powiedzieć czego na początku dotyczyły Pani wiersze?
– To były takie dziecięce rymowanki o przyrodzie, zwierzątkach i innych rzeczach, które mnie otaczały.

Tekst ukazał się w nr 14 (1102) wydaniu "Słowa Regionu". Cały wywiad przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
cześ
RE: Bajki dla dzieci mogą być doskonałą terapią dla dorosłych…
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
Najlepszym bajkopisarzem jest motołusz morawicki lol
korwin jest lepszy. korwin mówi że europa to zamordyzm i bieda. prawdziwa wolność i prawdziwy dobrobyt jest w rosji i na białorusi. polski rząd pójdzie do trybunału w norumberdze mówi korwin za to jego ekscelencja putin i jego ekscelencja łukaszenko to fajni ludzie. partia korwina podobno liberalna i wolnościowa wywaliła kilku swoich posłów z partii za nazwanie puyina złym człowiekiem. oto prawdziwa wolność słowa i prawdziwy liberalizm konfederacji. krasickinie wymyśliłby takich bajek jak korwin, który kilka lat temu na antenie radiowej trójki czytał słuchaczom bajki btzerchwy.
korwin to dziadek który już dawno powinien siedzieć w kapciach przed telewizorem a nie się polityką zajmować! to że ty w ogóle o nim piszesz świadczy o twojej głupocie bo są inni mądrzy ludzie w sejmie ale dla ciebie jest tylko PiS ponad wszystko a co złe to wina tuska i putina :D

0
Gravatar
spajker.
RE: Bajki dla dzieci mogą być doskonałą terapią dla dorosłych…
Cześ powiedziała :
Najlepszym bajkopisarzem jest motołusz morawicki lol
korwin jest lepszy. korwin mówi że europa to zamordyzm i bieda. prawdziwa wolność i prawdziwy dobrobyt jest w rosji i na białorusi. polski rząd pójdzie do trybunału w norumberdze mówi korwin za to jego ekscelencja putin i jego ekscelencja łukaszenko to fajni ludzie. partia korwina podobno liberalna i wolnościowa wywaliła kilku swoich posłów z partii za nazwanie puyina złym człowiekiem. oto prawdziwa wolność słowa i prawdziwy liberalizm konfederacji. krasickinie wymyśliłby takich bajek jak korwin, który kilka lat temu na antenie radiowej trójki czytał słuchaczom bajki btzerchwy.

0
Gravatar
Cześ
RE: Bajki dla dzieci mogą być doskonałą terapią dla dorosłych…
Mich powiedziała :
jest dostepny caly artykuł?
Jak sobie kupisz gazetę :D

0
Gravatar
Cześ
RE: Bajki dla dzieci mogą być doskonałą terapią dla dorosłych…
Najlepszym bajkopisarzem jest motołusz morawicki lol
0
Gravatar
Mich
RE: Bajki dla dzieci mogą być doskonałą terapią dla dorosłych…
jest dostepny caly artykuł?
0
Gravatar
Mich
milo zbaczyc
bardzo mila osoba, syn po spotkaniu z tworczoscia Pani Beaty mówi, że zostanie poetą
0
Gravatar
Danuta
Bajki dla dzieci
Bardzo trafione tematy,zawsze na czasie,pouczają ce.Posiadam te książki warte polecenia.
0

Przeczytaj także