Kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup nowoczesnej aparatury. Z dobrodziejstw inwestycji skorzystają mieszkańcy, skorzystają turyści.
Już w przyszłym roku mieszkańcy gminy Ziębice będą mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. - Jesteśmy po ogłoszeniu przez Komisję Europejską Mateusz wyników ostatniego naboru wniosków w ramach programu WiFi4EU – powiedział Mateusz Geroń, naczelnik Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Rozwoju i Promocji. - W ramach programu samorządy z państw UE mogły ubiegać się o środki na uruchomienie bezpłatnego publicznego dostępu do internetu w przestrzeni publicznej. Na zakup sprzętu i instalację hotspotów gmina Ziębice otrzyma bon o wartości 15 tys. euro – wyjaśnił nasz rozmówca.
Ze środków programu WiFi4EU skorzysta ze środków unijnych jest prawie 1,8 tys. europejskich gmin z czego 123, to polskie samorządy. Środki z programu przeznaczone zostaną na pokrycie pełnego kosztu zakupu sprzętu i instalacji hotspotów.. A hotspot (hot spot z angielskiego, to „gorący punkt”), jak podaje Wikipedia, to otwarty punkt dostępu umożliwiający połączenie z Internetem, najczęściej za pomocą sieci bezprzewodowej opartej na standardzie Wi-Fi. Z kolei beneficjent będzie zobowiązany do pokrycia kosztów podłączenia do Internetu oraz utrzymania sprzętu w dobrym stanie przez co najmniej 3 lata. Pokryje również koszty związane z procedurą przetargową.
Zgodnie ze wstępnymi przymiarkami punkty bezpłatnego dostępu do Internetu powstaną m. in. w parku, w Rynku, w okolicach muszli i placu rekreacyjnego na ul. Wałowej i na Orlik. Hotspot powstanie również w Henrykowie i obejmie teren klasztoru i parku. Ponadto darmowy internet będzie dostępny w szkołach, ZCK, bibliotece, muzeum i urzędzie miejskim. Pełną listę tych miejsc poznamy po rozstrzygnięciu konkursu na projekt sieci. - Przewidujemy, że sieć zostanie oddana do użytku w 2020 r. - powiedział Mateusz Geroń.
Po uruchomieniu sieci WiFi4EU będzie można przed wjazdem do Ziębic ustawić tablice z informacją, że miasto ma: „free WiFi fo(u)r Eu(rope).

Komentarze   

spajker. Permalink1 +2 spajker.
RE: Darmowe WiFi w Ziębicach
super sprawa. podłączasz się do publicznego hotspota i każdy może zobaczyć i skopiować zawartość twojego kompa. nie trzeba się włamywać. sam się podłączasz do wielkiego brata.
rozwinięciem tego pomysłu jest noszenie przeźroczystej odzieży aby każdy mógł obejrzeć zawartość twoich majtek.
byłem niedawno w pasażu grunwaldzkim we wrocławiu. zajrzałem do sklepu z telefonami czyli po nowemu do salonu firmowego. wszedłem i wyszedłem. za kilka godzin dostałem sms o treści- dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu, mamy nadzieję że twoje problemy udało się rozwiązać. nie miałem problemów, nikomu nie podawałem numeru telefonu i do nikogo się nie odezwałem.
2019-11-26 12:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.