Kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup nowoczesnej aparatury. Z dobrodziejstw inwestycji skorzystają mieszkańcy, skorzystają turyści.
Już w przyszłym roku mieszkańcy gminy Ziębice będą mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. - Jesteśmy po ogłoszeniu przez Komisję Europejską Mateusz wyników ostatniego naboru wniosków w ramach programu WiFi4EU – powiedział Mateusz Geroń, naczelnik Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Rozwoju i Promocji. - W ramach programu samorządy z państw UE mogły ubiegać się o środki na uruchomienie bezpłatnego publicznego dostępu do internetu w przestrzeni publicznej. Na zakup sprzętu i instalację hotspotów gmina Ziębice otrzyma bon o wartości 15 tys. euro – wyjaśnił nasz rozmówca.
Ze środków programu WiFi4EU skorzysta ze środków unijnych jest prawie 1,8 tys. europejskich gmin z czego 123, to polskie samorządy. Środki z programu przeznaczone zostaną na pokrycie pełnego kosztu zakupu sprzętu i instalacji hotspotów.. A hotspot (hot spot z angielskiego, to „gorący punkt”), jak podaje Wikipedia, to otwarty punkt dostępu umożliwiający połączenie z Internetem, najczęściej za pomocą sieci bezprzewodowej opartej na standardzie Wi-Fi. Z kolei beneficjent będzie zobowiązany do pokrycia kosztów podłączenia do Internetu oraz utrzymania sprzętu w dobrym stanie przez co najmniej 3 lata. Pokryje również koszty związane z procedurą przetargową.
Zgodnie ze wstępnymi przymiarkami punkty bezpłatnego dostępu do Internetu powstaną m. in. w parku, w Rynku, w okolicach muszli i placu rekreacyjnego na ul. Wałowej i na Orlik. Hotspot powstanie również w Henrykowie i obejmie teren klasztoru i parku. Ponadto darmowy internet będzie dostępny w szkołach, ZCK, bibliotece, muzeum i urzędzie miejskim. Pełną listę tych miejsc poznamy po rozstrzygnięciu konkursu na projekt sieci. - Przewidujemy, że sieć zostanie oddana do użytku w 2020 r. - powiedział Mateusz Geroń.
Po uruchomieniu sieci WiFi4EU będzie można przed wjazdem do Ziębic ustawić tablice z informacją, że miasto ma: „free WiFi fo(u)r Eu(rope).

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Darmowe WiFi w Ziębicach
super sprawa. podłączasz się do publicznego hotspota i każdy może zobaczyć i skopiować zawartość twojego kompa. nie trzeba się włamywać. sam się podłączasz do wielkiego brata.rozwinięciem tego pomysłu jest noszenie przeźroczystej odzieży aby każdy mógł obejrzeć zawartość twoich majtek. byłem niedawno w pasażu grunwaldzkim we wrocławiu. zajrzałem do sklepu z telefonami czyli po nowemu do salonu firmowego. wszedłem i wyszedłem. za kilka godzin dostałem sms o treści- dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu, mamy nadzieję że twoje problemy udało się rozwiązać. nie miałem problemów, nikomu nie podawałem numeru telefonu i do nikogo się nie odezwałem.
0

Przeczytaj także