Będzie więcej pieniędzy niż w tym roku, ale wydatki też wzrosły. Więcej trzeba będzie zapłacić za prąd i prace budowlane.
Jedną z ostatnich uchwał, przyjmowanych przez samorządy każdego roku, jest budżet na rok następny. Uchwała w tej sprawie liczy kilkadziesiąt stron, z czego większość to tabele i zestawienia. Zrozumienie poszczególnych zapisów przez osoby spoza bezpośrednio zaangażowanych w powstanie i uchwalenie budżetu może być trudne. Mimo wszystko, warto poświęcić trochę czasu, żeby poznać priorytety gminy na 2022 r. Tytułem wstępu, i zachęty, poprosiliśmy wójta Waldemara Grochowskiego o wywiad, który publikujemy w aktualnym wydaniu Słowa.

Komentarze   

Franki Permalink4 +1 Franki
RE: Czy inflacja „zje” budżet?
Polski Ład zalepi wszelkie dziury budżetowe samorządów. Kasa płynie strumieniem na inwestycje. Brukarz z wioski zaciera ręce bo kolejny przetarg w gminie Borów będzie w jego łapie. Zarobi, kasę odłoży. a pracownik dostanie jałmużnę, którą wyda w sklepie na wszechobecną drożyznę. Puste pieniądze, na których dorobią się tylko przedsiębiorcy przy wygranych przetargach samorządowych. Taka jest prawda. A lud pracy zapłaci za to wszystko. i w taki oto sposób powracamy do różnic społecznych, gdzie będą tylko bogaci i tylko biedni. Jakich inwestorów gmina Borów pozyskała ostatnio aby zyskać jakiś przychów. Czy żyje tylko z dofinansowań, które wydaję na inwestycje słuszne lub nie. Tak to każdy potrafi wydać kasę. Zróbcie coś na czym można zarobić. A nie dajecie kasę tylko dla brukarza.
2022-01-10 08:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Śecz Permalink3 0 Śecz
RE: Czy inflacja „zje” budżet?
Ciekawe czy inflacja będzie miała wpływ na wypłatę jego i jego świty.
2022-01-08 18:36 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink2 +2 cześ
RE: Czy inflacja „zje” budżet?
Co za baran napisał ten tytuł??? Czy zje budżet???? Inflacja wszystko zje bo taka jest jej definicja barany!!! Wy chyba ekonomię u wisielskiego zdawaliście :D
2022-01-08 13:12 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 0 spajker.
RE: Czy inflacja „zje” budżet?
od kilku lat polska drukuje puste pieniądze na podwyżki dla policji nauczycieli pielęgniarek lekarzy drukarzy piekarzy na przekop mierzei wiślanej na przekop tatr na zakup czołgów na defilady na 500+ i tak dalej. w świadomości ludzi mało mądrych zalęgła się myśl. partia x złapała za gardło złodzieji z partii y i już dobrobyt sam rozlewa się po kraju. pusty pieniądz czyli kolorowe papierki to słaba waluta. jaki przedsiębiorca i jaki pracownik chce sprzedać swoje śiadczenia za plik kolorowych wycinanek o nazwie banknoty? górnicy hutnicy nauczyciele i im podobni dostali pliki pustych banknotów i pędzą z nimi do sklepów. w sklepie towarów tyle samo. plików banknotów dwa razy tyle. podnosimy ceny towarów bo nas wykupią za kolorowe papierki o nazwie banknoty.
w radiu erewań nadają że inflacja to skutek covida i wina putina. ja uważam że inflacja to robota masonów i iluminatów. rząd inflacje zwalcza a nie generuje.
rozdają podwyżki? radujcie się. będzie drożej.
2022-01-06 12:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.