Dzisiaj Firma Auto Group Polska przekazała Wrocławskiej Straży Miejskiej rowery i hulajnogi elektryczne. Tym samym Wrocław stał się pierwszym miastem w Polsce, które stworzyło mobilny, hulajnogowy oddział patrolowy Straży Miejskiej. Ceremonia przekazania sprzętu była elementem obchodów 30. lecia funkcjonowania Straży Miejskiej we Wrocławiu.
- Pracownicy Straży Miejskiej, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta muszą dysponować nowoczesnym sprzętem, który zapewni im możliwość szybkiego przemieszczania się zwłaszcza w ciasnych staromiejskich uliczkach. Patrolowane będą promenady nad fosą miejską, bulwary nadodrzańskie i tereny rekreacyjne. Obecność patroli strażników miejskich poruszających się hulajnogami elektrycznymi ma działać także prewencyjnie na innych użytkowników tych pojazdów, którzy nie zawsze przestrzegają obowiązujących ich przepisów - powiedział Waldemar Forysiak, zastępca komendanta Straży Miejskiej Wrocławia.
- Planujemy również przeprowadzenie cyklu zajęć dla uczniów szkół z zakresu bezpiecznego i zgodnego z obowiązującymi przepisami, korzystania z tego coraz bardziej popularnego środka transportu – dodaje Forysiak.
Przekazany sprzęt marki Audi oraz ŠKODA charakteryzuje się świetną jakością wykonania oraz designem, który idealnie komponuje się z miejskim stylem. Dodatkowo hulajnogi wyposażone są w specjalne opony pneumatyczne zwiększające bezpieczeństwo podróży.
- Wrocław, będąc miastem inteligentnym, stawia na wykorzystywanie alternatywnych i ekologicznych form transportu, również w codziennej pracy służb miejskich. Hulajnogi i rowery przekazane przez Auto Group Polska niewątpliwie usprawnią działania Straży Miejskiej, zwłaszcza na terenach, do których trudno jest dotrzeć samochodem – powiedział Robert Bednarski, zastępca dyrektora ds. Smart City w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia.
Przekazane hulajnogi są uzupełnieniem funkcjonujących już w mieście patroli zmotoryzowanych, rowerowych, pieszych oraz konnych.
To nie jedyne działania wspierające Straż Miejską. Przypomnijmy, że od 2019 r. Straż Miejska korzysta z nowej siedziby przy ulicy Na Grobli 14/16 - składa się ona z dwóch budynków oraz dużego parkingu, także z miejscami dla osób niepełnosprawnych. Służba została również wzmocniona nowymi 3 terenowymi samochodami specjalistycznymi. Zyskał także Oddział Ochrony Środowiska - zakupiono dodatkowy samochód terenowy, trzy kamery do monitoringu mobilnego oraz dwa wilgotnościomierze. Najpoważniejszą zmianą był zakup i dostawa 4 szt. bezzałogowych statków powietrznych wraz z niezbędnym osprzętem i oprogramowaniem do pomiaru oraz wykrywania związków chemicznych powstających w wyniku spalania odpadów.
Krzysztof Szłapka, Urząd Miejski we Wrocławiu, Departament Prezydenta, Wydział Komunikacji Społecznej

Komentarze   

Rita Permalink3 +1 Rita
RE: Pierwszy w Polsce patrol Straży Miejskiej na hulajnogach
Funkcjonarius, na hulajnodze.....juz czuje ten respekt.
2021-09-26 13:21 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 +2 spajker.
RE: Pierwszy w Polsce patrol Straży Miejskiej na hulajnogach
Cytuję Ppppp:
U nas rowery sie nie sprawdziły, ponieważ strażnicy nie posiadaja kart rowerowych, to teraz przetestujmy hulajnogi, beda mieli czym na lody jeździc.

rada dla ludzi nielubiącch strażników. uciekajcie przed strażą na nierówne chodniki i na trawniki. hulajnoga ma bardzo małe koła i potrzebuje równej twardej nawierzchni. strażnicy mogą na hulajnodze patrolować rynek. kierowcy samochodów przed strażą nie uciekną bo na zakorkowanych ulicach samochód da się pieszo dogonić.
2021-09-25 07:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Ppppp Permalink1 +8 Ppppp
RE: Pierwszy w Polsce patrol Straży Miejskiej na hulajnogach
U nas rowery sie nie sprawdziły, ponieważ strażnicy nie posiadaja kart rowerowych, to teraz przetestujmy hulajnogi, beda mieli czym na lody jeździc.
2021-09-24 20:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.