Jednostkę OSP w Kondratowicach niedawno wyposażono w średni zestaw hydrauliczny ratownictwa drogowego LUKAS. Wartość zadania to 61 500 zł, a 99% tej kwoty pochodzi z dotacji Ministerstwa Sprawiedliwości. - Sprzęt ten jest przydatny przy wypadkach samochodowych. Można nim np. rozciąć uszkodzony samochód, aby ułatwić wyjście osobom poszkodowanym. Ze względu na bezpośrednią bliskość drogi krajowej nr 39, jednostka często wyjeżdża do wypadków. Zdarzają się one także na drogach gminnych, czy powiatowych. Mam nadzieję, że nie będzie zbyt wielu okazji do użycia tego sprzętu - mówił wójt gminy Kondratowice Tomasz Gracz.
Oprócz tego jednostka otrzymała dotację z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w wysokości 8 554 zł. Zakupiono za to cztery węże tłoczne W-52, radiotelefon nasobny i siedem hełmów strażackich Gallet.
Ze środków zewnętrznych skorzystało także OSP Prusy. 3 395 zł pozyskane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji strażacy przeznaczyli na pilarkę do drewna Stihl, dwie pary spodno pilarza i remont remizy.

Komentarze   

Monik Permalink1 0 Monik
RE: Są dobrze doposażeni
Dobry tytuł. Inni będą zazdrościć.
2019-01-05 14:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.