Nowe obostrzenia nałożone przez rząd nakazują zakrywanie ust i nosa w ogólnodostępnych miejscach. Wszystko to ma związek z epidemią koronawirusa. W związku z tym wójt Kondratowic Tomasz Gracz zaangażował się w społeczną akcję szycia maseczek dla mieszkańców gminy.
- Jej inicjatorkami są panie: Małgorzata Gaj, Teresa Białkowska, Małgorzata Krzesińska, Patrycja Leśniak i Agata Giemza. Gmina zakupiła materiały i przekazała je do Gminnego Ośrodka Kultury w Kondratowicach. Akcja nie mogłaby się odbyć bez chęci i pomocy kilkunastu pań z terenu gminy, które codziennie poświęcają swój czas na szycie maseczek - wyjaśnia wójt.
Gotowe maseczki rozdawane są nieodpłatnie i sukcesywnie, w miarę możliwości, w poszczególnych sołectwach przy udziale sołtysów. Mieszkańcy reagują bardzo pozytywnie na akcję, często przekazując serdeczne podziękowania paniom, które szyją maseczki. Sołtys Czerwieńca Ludwik Białkowski rozdawał mieszkańcom bezpłatne maseczki
- Dzięki zaangażowaniu osób o dobrym sercu maseczki zostały rozdane już w większości miejscowości gminy. W najbliższych dniach wszystkie sołectwa zostaną w nie zaopatrzone. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowane są w tę szczytną akcję - podsumowuje Tomasz Gracz.
W trudnych czasach, w jakich się znaleźliśmy, trzeba docenić każdy gest pomocy. To dobrze, że samorządy na swój sposób pomagają w walce z COVID-19. Takie inicjatywy na pewno pomagają w starciu z tym uciążliwym wirusem.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.