Zamiana gruntów na ul. Długiej w Kondratowicach wywołała ostatnio sporo emocji w lokalnej społeczności. Projekt ten odrzucono wcześniej podczas obrad rady gminy. W końcu wypowiedzieli się na ten temat mieszkańcy miejscowości. Czy radni wsłuchali się w ich głos?
W poniedziałek, 3 sierpnia, w sali obrad Urzędu Gminy Kondratowice odbyła się XXI nadzwyczajna sesja gminnej rady. Zwołano ją na wniosek wójta Tomasza Gracza. Celem obrad była nieodpłatna zamiana działek na ul. Długiej w Kondratowicach między osobą prywatną a gminą.
Radny Wiesław Skorupski zaproponował, aby nie procedować tej uchwały, ponieważ wpłynął protest przedsiębiorców. Radna Małgorzata Krzesińska stwierdziła, że istotą projektu jest jedynie zamiana działek, a nie to co później na nich powstanie. Wójt podtrzymał swoje stanowisko i nie zgodził się, aby zdjąć to z porządku obrad, tłumacząc, że sesję zwołał zgodnie z wolą mieszkańców Kondratowic. Przy 12 głosach za i 2 przeciw porządek został uchwalony.
Następnie szef gminy wyjaśniał potrzebę zamiany gruntów. - Głos społeczeństwa powinien być dla wszystkich istotny. Chciałem być uczciwy w stosunku do mieszkańców sołectwa Kondratowice-Edwardów. Działka ma przeznaczenie usługowo-mieszkaniowe. Uważam, że jesteśmy zobligowani do tego, aby działać zgodnie z wolą lokalnej społeczności i wsłuchiwać się w jej głos. Apeluję, aby przychylić się do wniosku sołectwa - wyjaśniał wójt.
Warto dodać, że na ul. Długiej gmina posiada wąską działkę, która kształtem przypomina pas startowy. Obok niej leży inna działka, a jej właścicielem jest jeden z mieszkańców. Wyraził on zgodę na nieodpłatną zamianę gruntów. Dzięki temu w przyszłości samorząd może sprzedać ziemię, co da wpływy do budżetu. Później jakaś firma mogłaby otworzyć tam swoją działalność. Na ostatnim zebraniu sołeckim w Kondratowicach mieszkańcy w zdecydowanej większości poparli wniosek wójta (61 było za, a 2 przeciw - red.).

Przedsiębiorcy apelowali
W dalszej kolejności apel lokalnych przedsiębiorców odczytała Małgorzata Skorupska, która prowadzi sklep w Kondratowicach. Wynikało z niego, że czworo właścicieli sklepów w gminie sprzeciwia się tej uchwale. Sugerowali, że na wspomnianej działce ma...
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

Fałsz Permalink19 +15 Fałsz
RE: Czy radni zagłosowali zgodnie z wolą mieszkańców?
Mucha jak można być aż tak dwulicowym....
2020-09-04 10:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Nikoś Permalink18 +23 Nikoś
RE: Czy radni zagłosowali zgodnie z wolą mieszkańców?
[quote name="Timon"]Niektorzy radni dali sie sprzedac....

I tu masz 100%racji jedni zostali zastraszeni inni się sprzedali łącznie z przewodniczącym
2020-08-29 20:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Timon Permalink17 +16 Timon
RE: Czy radni zagłosowali zgodnie z wolą mieszkańców?
Niektorzy radni dali sie sprzedac....
2020-08-29 19:12 Cytować Zgłoś administratorowi
gosc Permalink16 -23 gosc
RE: Czy radni zagłosowali zgodnie z wolą mieszkańców?
Gosciu cenyura jak pisza o twoim Goru jak chcesy to ci napisze kilka faktow o dzialaniach CZK
2020-08-27 20:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Heniu Permalink15 +21 Heniu
RE: Czy radni zagłosowali zgodnie z wolą mieszkańców?
Ciagnie muchę do smrodu.... Co masz obiecane HM?
2020-08-27 17:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink14 +29 Gość
Nikczemność
Panu red. Rychlicy można pogratulować obiektywizmu i szacunku do człowieka. To, że toleruje pan chamskie i poniżające wpisy lokalnych inżynierów od zamieszania, źle świadczy o panu jako osobie kształtującej m.in. obyczaje i kulturę polityczną. Jak można dopuszczać do obrażania kogoś słowem " terrorysta" - komuś wyraźnie zabrakło już rozumu i na siłę posługuje się inwektywami, bo merytorycznej dyskusji brak.
Proszę też nie drwić z chorób bo niezależnie w jakim wieku są autorzy tych wypocin, choroba może dotknąć każdego ....( prędzej niż sobie to wyobrażacie).
Normalny człowiek reaguje na czyjąś chorobę współczuciem, a nie kpiną pomieszaną z chamstwem.
2020-08-27 16:33 Cytować Zgłoś administratorowi
gosc Permalink13 -20 gosc
RE: Czy radni zagłosowali zgodnie z wolą mieszkańców?
michaiek chyba masz z10 12 latek bo nierozumiesz co sie stalo a moze 10 12 latekzrozumialby co sie stalo czy TY nie rozumiesz ze dyktatura CK sie konczy tak jak na Bialorusi i Korei wystarczy byc Przyzwoitymi tyle,
2020-08-27 15:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Michałek Permalink12 +21 Michałek
RE: Czy radni zagłosowali zgodnie z wolą mieszkańców?
Cytuję gosc:
po udzieleniu absolutoriun TERRRORYSTA z P{ODGAJU nagle zachorowal i wyszedl z sesji mimo wsztstko zycze zdrowia


GOŚCIU oby drwienie sobie z czyjejś choroby, nieszczęścia nie odbiło Ci się czkawką. Choroba może dotknąć każdego - bez względu na preferencje polityczne.
Ile nienawiści musi być w Tobie. Żałosny jesteś...
2020-08-27 10:10 Cytować Zgłoś administratorowi
gosc Permalink11 -21 gosc
RE: Czy radni zagłosowali zgodnie z wolą mieszkańców?
po udzieleniu absolutoriun TERRRORYSTA z P{ODGAJU nagle zachorowal i wyszedl z sesji mimo wsztstko zycze zdrowia
2020-08-27 08:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Nikoś Permalink10 +23 Nikoś
RE: Czy radni zagłosowali zgodnie z wolą mieszkańców?
Cytuję gosc:
wojt T.G nie ustalal wynagrodzenia Pani ED tylko poprzedni Wojt WB pisz baranie prawde i niewprowadzaj mieszkancow w blad raport RIO dotyczyl poprzedniego Wojta WBCzytam i czytam i widze że ten wójt w ogóle o niczym nie wiedział,że gmina tonie w długach,że decyzje podejmowane przez 8 lat jego nie dotyczą,kanalizacje Wojtek wybudował i wiele innych spraw.On tylko sobie był sekretarzem i pierdział w stołek.
2020-08-26 11:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.