Przez nieświecące lampy po zmroku robi się tam niebezpiecznie. Mieszkancy narzekają, a urząd gminy ma nieco związane ręce. Na czym dokładnie polega problem zgłaszany przez mieszkańca Janowiczek?

Do redakcji Słowa Regionu zadzwonił mieszkaniec Janowiczek w gminie Kondratowice. Wskazał naszemu dziennikarzowi trzy lampy, które nie świecą w tej miejscowości. - Teraz robi się szybko ciemno. Strach wracać po zmroku. Po drodze biegają często bezpańskie psy, a nawet dziki. Trwa to już miesiąc. Sprawę zgłaszałem sześciokrotnie do pogotowia energetycznego. Informowano mnie tylko, że przyjęto zgłoszenie. I tak jest za każdym razem. Żona dzwoniła też do urzędu gminy, lecz tam powiedziano, że wymianą oświetlenia zajmuje się zakład energetyczny - mówił zaniepokojony mieszkaniec.
Zwróciliśmy się do Urzędu Gminy w Kondratowicach, aby wyjaśniono, jak wygląda procedura wymiany oświetlenia przy drogach, których właścicielem jest gmina.
- Gmina Kondratowice miała podpisaną umowę z Tauronem na serwis i konserwację oświetlenia ulicznego od maja do końca października 2020 r., gdyż na tyle było środków w budżecie. W jej ramach nie było żadnych napraw bieżących ani wymiany spalonych żarówek. Jedynie to, że oświetlenie uliczne nie zostało usunięte przez firmę Tauron z terenu gminy Kondratowice - wyjaśniał wójt Tomasz Gracz.

Tekst ukazał się w 47 (1036) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

Bieda Permalink5 +6 Bieda
dziki biegają
Gmina nie ma pieniędzy. Co sesja to nam pan wójt przypomina. Jak Marten odmówi wyłożenia środków to Gmina nie wyłoży swoich bo ich nie ma. Ciemno wszędzie... głucho wszędzie ....
2021-01-06 21:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Pikolud Permalink4 +7 Pikolud
droga dla sołtysa
A co kogoś obchodzi osoba starsza mieszkająca na terenie gminy, co kogo to obchodzi?!!!! Walczą o drogę do dwóch posesji jak lwy! a że lampy nie świecą w Gminie to ni me ni be. Pan wójt milczy, nie komentuje. Nie dementuje. Ważne żeby droga była do Sołtysa.
2021-01-02 18:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Karolina - Krystyna Permalink3 +10 Karolina - Krystyna
Pozew
W tej gminie władze kochają się w pozwach, sądach i prokuraturach. A ja mam pytanie proste: ile na tym Gmina zarobiła? a ile kolejni adwokaci?
2021-01-01 19:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Janusz Permalink2 +10 Janusz
RE: Dziki biegają, a lampy nie świecą
Nasz Gmina ma ze wszystkim związek ręce. Np:Problem kanalizacji,Dziurawe drogi, Wywóz śmieci,UKŁADY wygrywają ,,itd. Narzekania na brak pieniędzy ,a wójt w gminie wszystko co się da sprzedaje,Działki,pole pod nowy Markiet w Kondratowicach. Cała ta gmina jest do BANI z wójtem na CZELE!!!!.Kiedy w końcu będzie to REFERENDUM??.
2020-12-31 13:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Misiek 123 Permalink1 +13 Misiek 123
Kto to wie
Niestety uchwałą RG z dnia 03.12.2020 zabrano środki na oświetlenie publiczne bo potrzebna była kwota 20.000 zł na wpis sądowy do sprawy sądowej. Trudno te działania wytłumaczyć, dlatego Gmina nabrała wody w usta i nie podejmuje kłopotliwego tematu."
2020-12-30 22:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.