Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Kilka miesięcy trwał proceder, w którym poszkodowanych jest już prawie sto osób. Patent na łatwe, cudze pieniądze był prosty i pozornie nie do wykrycia. Bo w końcu przecież pieniądze niektórych osób wpływały na właściwe konta.
Strzelińska policja prowadzi postępowanie, w którym poszkodowanych jest już prawie sto osób, a podejrzana o działania niezgodne z prawem jest... młoda kobieta. - Prokuratura Rejonowa w Strzelinie nadzoruje dochodzenie w sprawie przywłaszczenia przez Darię G.. powierzonych jej wpłat gotówkowych i przesyłek kurierskich – powiedziała Monika Rakus, prokurator rejonowa. Proceder z punku widzenia podejrzanej wydawał się bezpieczny i dochodowy. Zawsze coś tam w kieszeni zostawało. Punkt opłat „Strzelec” na ul. Mickiewicza w Strzelinie funkcjonował legalnie i kusił potencjalnych klientów brakiem kolejek i niskimi opłatami. Nic więc dziwnego, że wielu strzelinian, i mieszkańców okolicznych miejscowości korzystało z niego. - Do dziś zgłosiło się już 86 poszkodowanych osób. Sprawa jest rozwojowa i poszkodowanych może być więcej. Postępowanie trwa i nie mogę ujawnić wszystkich szczegółów. Z zeznań poszkodowanych wynika, że Daria G. przyjmowała od nich pieniądze, wydawała stosowne potwierdzenie, po czym nie przekazywała pieniędzy dalej. Wpłacający, po otrzymaniu od banków informacji, że ich wpłata nie wpłynęła na rachunek, zgłaszali się z reklamacją do punktu opłat. Wtedy kasjerka przelewała pieniądze na właściwy rachunek bankowy. Reklamowane przez wpłacających były kwoty po kilkaset, a nawet ponad tysiąc złotych – poinformowała nas prokurator Rakus.
Daria G. przyznała się do przywłaszczania wpłat klientów punktu opłat. Jest to czyn z art. 284 § 2 kk, który mówi: „Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Dodatkowo sąd może orzec świadczenie pieniężne „na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, wysokość tego świadczenia nie może przekroczyć 60 tys. zł” i zwrot pieniędzy poszkodowanym.


Prokuratura Rejonowa
w Strzelinie i Komenda Powiatowa Policji w Strzelinie informują, że prowadzone jest postępowanie w sprawie przywłaszczenia pieniędzy oraz przesyłek kurierskich przez osobę prowadzącą punkt poboru „Strzelec” w Strzelinie przy ul. Adama Mickiewicza 1/10.
 Wszystkie osoby pokrzywdzone działalnością punktu „Strzelec” proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

poszkodowany Permalink4 +3 poszkodowany
Prawie setka oszukanych osób
teraz pewnie dalej wyłudza od porządnych ludzi kaskę i żeruje na ich naiwności, oszuści tak już mają ....
2019-04-24 15:45 Cytować Zgłoś administratorowi
GHIK Permalink3 +6 GHIK
BRAK WPŁAT
TEZ BYŁEM W TAKIEJ SYTUACJI ALE PO INTERWENCJI U PANI OSZUSTKI ZA 2 DNI PIENIADZE TRAFIŁY NA KONTO WŁASCIWE I PRZESTAŁEM ROBIC TAM WPŁATY.
2019-04-24 07:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Gniewosz Permalink2 +10 Gniewosz
Brak wpłat
Jak tam można oszukiwać wstyd i hańba
2019-04-23 20:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Zefir Permalink1 +13 Zefir
RE: Prawie setka oszukanych osób
Kombinacje zawsze mają krótkie nogi. Szkoda że tyle ludzi zostało oszukanych.
2019-04-23 17:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz