Kronika policyjna – przedstawiamy zdarzenia, które miały miejsce 23 maja.

***

23 maja policjanci Zespołu dw z Przestępczością Gospodarczą KPP w Strzelinie w wyniku realizacji sprawy ustalili miejsce przechowywania przywłaszczonego samochodu marki Opel Astra, na szkodę banku. W wyniku podjętych czynności służbowych pojazd odzyskano i zabezpieczono.

***

23 maja policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w toku wykonywanych czynności służbowych w Karszowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki BMW. Sprawdzenie danych w policyjnym systemie potwierdziło, że 35-letni mieszkaniec powiatu lubinskiego nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a co ważniejsze jest osobą poszukiwaną listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności, za dokonane uprzednio przestępstwa. Na tej podstawie mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi, a następnie do Zakładu Karnego.

***

W dniu 23 maja mieszkaniec gminy Strzelin zawiadomił policję, że nieznany sprawca z pojazdu marki Mercedes należącego do klienta jego warsztatu samochodowego w Strzelinie dokonał kradzieży elementu układu wydechowego. W toku wykonywanych czynności ustalono, że do zdarzenia doszło w nocy z 22/23 maja, a sprawca w tym samym miejscu i czasie dokonał kradzieży również elementów układu wydechowego z pojazdu marki Ford oraz dwóch Opli powodując straty znacznej wartości na szkodę mieszkańców powiatu strzelińskiego.

***

23 maja mieszkaniec gminy Strzelin poinformował policję, że na terenie Strzelina znalazł etui, w którym był dowód rejestracyjny samochodu osobowego marki Ford i banknoty różnych nominałów. W toku wykonywanych czynności odnalezione etui z zawartością przekazano właścicielowi.

***

23 maja mieszkaniec poinformował policję, że w Strzelinie przy ul. Wodnej znajduje się nietrzeźwy mężczyzna, który może wymagać pomocy. Zadysponowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. W toku wykonywanych czynności wskazany w zgłoszeniu nietrzeźwy mężczyzna został przekazany pod opiekę rodzinie.

***

23 maja pracownik dyskontu spożywczego w Wiązowie przy ul. Strzelińskiej poinformował, że zatrzymał kobietę, która dokonała kradzieży. W toku wykonywanych czynności potwierdzono, że kobieta ukradła artykuły spożywcze o wartości 15,65 zł.

***

23 maja policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego udzielili asysty funkcjonariuszom Izby Celno-Skarbowej przy kontroli drogowej na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych – Witowice. W toku wykonywanych czynności potwierdzono, że zatrzymana do kontroli drogowej kierująca pojazdem marki Audi, obywatelka Republiki Czeskiej, nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

***

23 maja mieszkaniec gminy Wiązów poinformował policję, że mieszkanka budynku wielorodzinnego nie zachowuje środków ostrożności przy trzymaniu psa. A ten swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla pozostałych mieszkańców i przechodniów. Zadysponowany na miejsce patrol potwierdził otrzymane zgłoszenie. W rozmowie właścicielka psa okazała lekceważący stosunek do obwiązujących przepisów prawa. Na tej podstawie mundurowi sporządzili materiały celem skierowania wobec właścicielki psa wniosku o ukaranie do sądu.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.