W rozmowie właścicielka psa okazała lekceważący stosunek do obwiązujących przepisów prawa. Foto ilustracyjne, pixabay
Kronika policyjna – przedstawiamy zdarzenia, które miały miejsce 23 maja.

***

23 maja policjanci Zespołu dw z Przestępczością Gospodarczą KPP w Strzelinie w wyniku realizacji sprawy ustalili miejsce przechowywania przywłaszczonego samochodu marki Opel Astra, na szkodę banku. W wyniku podjętych czynności służbowych pojazd odzyskano i zabezpieczono.

***

23 maja policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w toku wykonywanych czynności służbowych w Karszowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki BMW. Sprawdzenie danych w policyjnym systemie potwierdziło, że 35-letni mieszkaniec powiatu lubinskiego nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a co ważniejsze jest osobą poszukiwaną listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności, za dokonane uprzednio przestępstwa. Na tej podstawie mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi, a następnie do Zakładu Karnego.

***

W dniu 23 maja mieszkaniec gminy Strzelin zawiadomił policję, że nieznany sprawca z pojazdu marki Mercedes należącego do klienta jego warsztatu samochodowego w Strzelinie dokonał kradzieży elementu układu wydechowego. W toku wykonywanych czynności ustalono, że do zdarzenia doszło w nocy z 22/23 maja, a sprawca w tym samym miejscu i czasie dokonał kradzieży również elementów układu wydechowego z pojazdu marki Ford oraz dwóch Opli powodując straty znacznej wartości na szkodę mieszkańców powiatu strzelińskiego.

***

23 maja mieszkaniec gminy Strzelin poinformował policję, że na terenie Strzelina znalazł etui, w którym był dowód rejestracyjny samochodu osobowego marki Ford i banknoty różnych nominałów. W toku wykonywanych czynności odnalezione etui z zawartością przekazano właścicielowi.

***

23 maja mieszkaniec poinformował policję, że w Strzelinie przy ul. Wodnej znajduje się nietrzeźwy mężczyzna, który może wymagać pomocy. Zadysponowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. W toku wykonywanych czynności wskazany w zgłoszeniu nietrzeźwy mężczyzna został przekazany pod opiekę rodzinie.

***

23 maja pracownik dyskontu spożywczego w Wiązowie przy ul. Strzelińskiej poinformował, że zatrzymał kobietę, która dokonała kradzieży. W toku wykonywanych czynności potwierdzono, że kobieta ukradła artykuły spożywcze o wartości 15,65 zł.

***

23 maja policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego udzielili asysty funkcjonariuszom Izby Celno-Skarbowej przy kontroli drogowej na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych – Witowice. W toku wykonywanych czynności potwierdzono, że zatrzymana do kontroli drogowej kierująca pojazdem marki Audi, obywatelka Republiki Czeskiej, nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

***

23 maja mieszkaniec gminy Wiązów poinformował policję, że mieszkanka budynku wielorodzinnego nie zachowuje środków ostrożności przy trzymaniu psa. A ten swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla pozostałych mieszkańców i przechodniów. Zadysponowany na miejsce patrol potwierdził otrzymane zgłoszenie. W rozmowie właścicielka psa okazała lekceważący stosunek do obwiązujących przepisów prawa. Na tej podstawie mundurowi sporządzili materiały celem skierowania wobec właścicielki psa wniosku o ukaranie do sądu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj też