Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wybierasz się poza granice naszego kraju? Koniecznie musimy zakupić ubezpieczenie podróżne. Mimo tego, że większość z nas myśli, że zły los i nieszczęścia spotykają tylko innych ludzi, to jednak warto zadbać o swoje zdrowie. Najtańsza polisa na rok kosztować będzie 70-250 zł.

Przezorny zawsze ubezpieczony
Wielu z nas wybierając się na wakacje myśli, że jesteśmy bezpieczni. To poważny błąd! To właśnie podczas wyjazdów jesteśmy szczególnie narażeni na choroby i urazy. Jeśli spotka nas coś złego za granicą, a nie mamy ubezpieczenia, koszty poniesiemy z własnej kieszeni.

Uwaga na kwotę ubezpieczenia
Standardowe ubezpieczenie opiewa na 70.000 zł i w większości przypadków w krajach europejskich spokojnie pokrywa kompleksowe leczenie. Jednak, gdy wybieramy się w podróż do krajów azjatyckich, warto rozważyć ubezpieczenie na wyższą kwotę.

Karta EKUZ a polisa ubezpieczeniowa
Z karty EKUZ możemy korzystać tylko w krajach Unii Europejskiej, poza tym warto zwrócić uwagę na to, jakie koszty pokrywa, ponieważ niestety wiele z nich może pokryć jedynie wykupiona polisa ubezpieczeniowa. Karta EKUZ nie rozwiązuje więc wszystkich problemów.

Droższe ubezpieczenie
W przypadku, gdy za cel podróży wybieramy USA, Japonię czy Kanadę, musimy liczyć się z zakupem droższego ubezpieczenia. W tych regionach świata usługi medyczne są wyjątkowo drogie.

Choroby przewlekłe
Warto zwrócić uwagę na warunki ubezpieczenia w zakresie chorób przewlekłych, szczególnie pod kątem naszych dolegliwości. Kiedy ubezpieczyciel zakwalifikuje nagłe zachorowanie jako chorobę przewlekłą, zrobi wszystko, żeby nie wypłacić odszkodowania i pokryć kosztów leczenia.

Sporty ekstremalne
Jeżeli planujemy uprawianie sportów ekstremalnych to musimy rozszerzyć naszą polisę także w tym zakresie.

Choroby tropikalne
Jeżeli wybieramy się w podróż do dżungli lub w miejsce, gdzie jest duże zagrożenie chorobami tropikalnymi, musimy sprawdzić, czy w naszej polisie ubezpieczyciel nie wyłączył swojej odpowiedzialności w tym zakresie.

Niestabilna sytuacja polityczna
Ubezpieczyciele w swoich polisach w większości wykluczają swoją odpowiedzialność, gdy do zdarzenia dojdzie w miejscu objętym wojną bądź zamieszkami.

Alkohol a ubezpieczenie
Należy liczyć się z tym, że ubezpieczyciel nie gwarantuje nam zwrotu kosztów za wypadek pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.

Ubezpieczenie w gratisie
Warto zwrócić uwagę na warunki polis długoterminowych, szczególnie dołączanych do produktów bankowych.
Ubezpieczenie podróżne przyda się każdemu z nas. Jednak podczas zakupu musimy pilnować warunków umowy, aby nasze wymarzone wakacje nie zmieniły się w koszmar. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, wejdź na stronę internetową https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/ i kup ubezpieczenie podróżne on-line.

Komentarze   

spajker Permalink1 0 spajker
RE: 10 rzeczy, o których warto pamiętać kupując ubezpieczenie podróżne
ubezpieczyciele to hieny i cyganie. miły uśmiech i kawa jak im dajesz składki i wróg jak coś od nich chcesz. jedziesz na wycieczkę i ubezpieczyciel ci podaje kilka stron z drobnym drukiem zapewniając podobnie jak religie że wszytsko będzie super. kupując wycieczkę nie masz czasu na to aby czytać kilka stron drobnym drukiem, nie masz okularów, jesteś grzeczny i nie chcesz zatrzymywać ruchu w biurze na kilka godzin zanim przeczytasz to co dostałeś do podpisania a do domu nawet ksero nie dostaniesz - bo taka jest u nas procedura. nawet jak posiedzisz w biurze 3 godziny aby przeczytać treść umowy ubezpieczeniowej, nawet jak masz lupę przy sobie aby widzieć litery wyrazy i zdania to nic z tego. umowa jest napisana grypsem prawnym zrozumiałym jedynie dla 13 000 prawników w polsce. zrozumiesz wszystkie wyrazy ale nie zrozumiesz zdania. zrozumiesz zdanie ale nie zrozumiesz ciągu zdań. nawet jak zrozumiesz każde zdanie to w umowie ubezpieczeniowej stoi napisane że zapoznałeś się z ogólnymi warunkami umowy dostępnymi publicznie. ogólne warunki są jakoś tam dostępne na necie ale musisz mieć kompa i net. te ogólne warunki ubezpieczeń zwykle mają tak z 600 stron a jak dochodzi do sporu to najlepszi sędziowie w sądach z wieloletnim doświadczeniem głowią się solidnie co tam jest napisane.
sam wielokrotnie kupowałem polisę od wszytskiego, taką najdroższą. jak przyszło do zapłacenia odszkodowania to okazywało się że jestem ubezpieczony od wszystkiego oprócz tego co mi się wydarzyło. bywało też że po dłuuuuugim oczekiwaniu i megaponiżających rozmowach dostawałem 113,16 złotych za szkodę o wartości ponad 7 000 złotych. są hieny cmentarne są i hieny ubezpieczeniowe. wzrasta liczba wyjazdów to i okazja do zarobienia na strachu. kup u nas bezpieczeństwo bo źle z tobą będzie. w religiach jest identycznie. ruch pieniędzy jest jednokierunkowy.
2019-10-03 13:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz