Kolejne tragiczne informacje napływają z Ministerstwa Zdrowia. Zmarła 14. osoba zakażona koronawirusem, 80-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Skarżysku Kamiennej. Po godz. 18.00 odnotowano 74 nowe przypadki zakażenia. Liczba zakażonych pacjentów przekroczyła już 1000 i wynosi 1031. A jak wygląda sytuacja w naszym województwie i powiecie strzelińskim?

O godz. 18.00 wojewoda dolnośląski poinformował o 5 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich nie ma nikogo z powiatu strzelińskiego. 4 osoby są hospitalizowane, jedna poddana została izolacji domowej. Łącznie mamy 150 osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim, a 5 osób zmarło.

***

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z zagrożeniem koronawirusem.
Na terenie województwa dolnośląskiego jest 150 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym pięć osób zmarłych.
 W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1030/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
 
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 4114,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2949,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 248.

Grafika: Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.