„Media bez wyboru” – taki komunikat pojawia się po wejściu na niektóre portale internetowe i włączeniu wybranych stacji telewizyjnych
Dziś rano Polaków powitała inna niż zazwyczaj rzeczywistości. W telewizji nie działa nic poza TVP, w internecie nie działa większość portali informacyjnych. Trwa akcja #MediaBezWyboru. „Tu powinien być Twój ulubiony serwis internetowy” – czytamy wielu popularnych witrynach informacyjnych. Z kolei: „Tu miał być Twój ulubiony program” – taki napis pojawia się na kanałach telewizyjnych, poza TVP. Nie wiadomo, jak długo ma potrwać akcja.
Pod komunikatem wyświetla się list otwarty. Dowiadujemy się, że chodzi o sprawę „zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, sport oraz media” – czytamy.

***

Opłata od przychodów reklamowych nie obejmie najmniejszych mediów, m.in. wydawców prasowych zarabiających z reklam poniżej 15 mln zł rocznie. Ma wejść w życie w lipcu i w przyszłym roku przynieść 800 mln zł.
Nowy podatek, zwany „składką" ma obciążać przychody z reklam, a podatnikami mają być nadawcy telewizyjni i radiowi, kina, właściciele sieci billboardów, wydawcy prasy oraz operatorzy platform internetowych. W przypadku tzw. reklamy konwencjonalnej (publikowanej poza platformami internetowymi) ustanowiono dwa progi przychodów, po przekroczeniu których powstaje obowiązek zapłaty podatku. Dla telewizji, radia, kina i billboardów to 1 mln zł w ciągu roku, a dla prasy – 15 mln.
Ministerstwo Finansów opublikowało projekt z zasadami i stawkami nowej daniny. Dowiadujemy się z niego, że od wpływów z reklam w telewizji, radiu, kinach i na outdoorze powyżej 1 mln zł będą obowiązywać takie stawki: - 7,5 proc. od wpływów do 50 mln zł (po przekroczeniu progu wynoszącego 1 mln zł), - 10 proc. od wpływów powyżej 50 mln zł.
Ustanowiono też stawki podatku, zależne m.in. od tego, czy reklamuje się tzw. towary kwalifikowane czy publikuje się inne reklamy. Owe „kwalifikowane" towary to leki, suplementy diety, wyroby medyczne i słodkie napoje. Od reklamowania tych ostatnich płaci się podatek według stawek wyższych niż od przychodów z innych reklam. I tak: - 10 proc. od wpływów do 50 mln zł (bez żadnego dolnego progu), - 15 proc. od wpływów powyżej 50 mln zł. W prasie będą obowiązywały niższe stawki podatku reklamowego: - 2 proc. od wpływów do 30 mln zł (powyżej progu 15 mln zł), - 6 proc. od wpływów powyżej 30 mln zł. Za wpływy od reklam produktów medycznych, leczniczych, suplementów diety i napojów słodzonych stawki wynoszą: - 4 proc. od wpływów do 30 mln zł, - 12 proc. od wpływów powyżej 30 mln zł.

Poniżej publikujemy treść listu otwartego, publikowanego w mediach biorących udział w akcji #MediaBezWyboru.:
Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19.
Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media.
Wprowadzenie go będzie oznaczać:
1.osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści,
2.ograniczenie możliwości finansowania jakościowych i lokalnych treści. Ich produkcja daje obecnie utrzymanie setkom tysięcy pracowników i ich rodzinom oraz zapewnia większości Polaków dostęp do informacji, rozrywki oraz wydarzeń sportowych w znaczącej mierze bezpłatnie,
3.pogłębienie nierównego traktowania podmiotów działających na polskim rynku medialnym, w sytuacji, gdy media państwowe otrzymują co roku z kieszeni każdego Polaka 2 mld złotych, media prywatne obciąża się dodatkowym haraczem w wysokości 1 mld zł,
4.faktyczne faworyzowanie firm, które nie inwestują w tworzenie polskich, lokalnych treści kosztem podmiotów, które w Polsce inwestują najwięcej. Według szacunków, firmy określane przez rząd jako „globalni cyfrowi giganci” zapłacą z tytułu wspomnianego haraczu zaledwie ok. 50 - 100 mln zł w porównaniu do 800 mln zł, jakie zapłacą pozostałe aktywne lokalnie media.
Skandaliczne jest również niesymetryczne i selektywne obciążenie poszczególnych firm. Dodatkowo niedopuszczalna w państwie prawa jest próba zmiany warunków koncesyjnych w okresie ich obowiązywania.
Jako media działające od wielu lat w Polsce nie uchylamy się od ciążących na nas obowiązków i społecznej odpowiedzialności. Co roku płacimy do budżetu Państwa rosnącą liczbę podatków, danin i opłat (CIT, VAT, opłaty emisyjne, organizacje zarządzające prawami autorskimi, koncesje, częstotliwości, decyzje rezerwacyjne, opłata VOD itd.). Własną działalnością charytatywną wspieramy też najsłabsze grupy naszego społeczeństwa. Wspieramy Polaków, jak i rząd w walce z epidemią, zarówno informacyjnie, jak i przeznaczając na ten cel zasoby warte setki milionów złotych.
Zdecydowanie sprzeciwiamy się więc używaniu epidemii, jako pretekstu do wprowadzenia kolejnego, nowego, wyjątkowo dotkliwego obciążenia  mediów. Obciążenia trwałego, które przetrwa epidemię Covid-19.
Sygnatariusze listu:
Agencja Wydawnicza AGARD Ryszard Pajura
Agora S.A.
AMS S.A.
Bonnier Business
Burda Media Polska
CANAL+
Dziennik Trybuna
Dziennik Wschodni
Edipresse Polska
Eleven Sports Network sp. z o.o.
Gazeta Radomszczańska
Green Content sp. z o.o.
Gremi Media S.A.
Grupa Eurozet
Grupa Interia.pl sp. z. o.o.
Grupa Radiowa Agory sp. z o.o.
Grupa RMF
Grupa Wirtualna Polska 
Grupa ZPR
Helios S.A.
Infor Biznes
Kino Polska TV S.A.
Lemon Records sp. z o.o.
Marshal Academy
Music TV sp. z o.o.
Muzo.fm sp. z o.o.
naTemat.pl
Polityka
Polska Press Grupa
Ringier Axel Springer Polska
STAVKA sp. z o.o.
Superstacja sp. z o.o.
Telewizja Polsat sp. z o.o.
Telewizja Puls sp. z o.o.
TIME S.A.
TV Spektrum sp. z o.o.
VN S.A.
Tygodnik Powiatu Wołowskiego Kurier Gmin
Tygodnik Powszechny
Wydawnictwo Bauer
Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan
Wydawnictwo Magraf
Wydawnictwo Nowiny
Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze - Tygodnik Podhalański


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Niektóre portale i stacje telewizyjne zniknęły
Gość powiedziała :
W kwestiach gospodarczych masz rozległą wiedzę, to cieszy. Wiesz, mnie zastanawia jedno, Orlen wykazuje teraz miliardowe zyski...a gdzie były te zyski np. 10 lat temu ( hm cena ropy niebotyczna). Kogoś poniżej razi repolonizacja lokalnych mediów, taaa na pewno lepiej jak należą one do kapitału niemieckiego? Nie jest to ślepe ufanie rządowi! Za likwidację kopalń ( i nie tylko ), rząd ma ode mnie bana!
w 06 2008 baryłka ropy kosztowała 140 usd. w 06 2020 baryłka ropy kosztowała minu 37 usd ( odbiorca ropy dopłacał37 usd do każdej zamówionej przez niego u producenta a niekupionej przez niego baryłki). w 06 2008 litr paliwa kosztował około 5,50 a dzisiaj około 4,90. dzisiaj baryłka ropy kosztuje około 40 usd. jeżeli produkt gotowy produkuje się dzisiaj z darmowego albo z trzy razy tańszego surowca to i zyski się znajdą. wójt nafciarz zarobione miliardy na reaktywację prlowskiego ruch-u trwoni. na trasie wrocław poznań nie ma ani jednej stacji paliw a orlen handlem gazetami w dobie internetu się zajmie. repolonizacja oznacza upaństwowienie. upaństwowienie oznacza działania identyczne z doktryną prl. polskie państwowe media to trybuna ludu. media zachodnie to playboy. co wybiera klient? bitwa o handel już była za hilarego minca. on zawsze żywy. orlen ma miliardy bo jest monopolistą. strzelinski developer ma miliony bo był monopolistą. wójt pcimia i wójt białorusi jeden poziom mają.

0
Gravatar
Gość
Spajker 100/100
W kwestiach gospodarczych masz rozległą wiedzę, to cieszy. Wiesz, mnie zastanawia jedno, Orlen wykazuje teraz miliardowe zyski...a gdzie były te zyski np. 10 lat temu ( hm cena ropy niebotyczna). Kogoś poniżej razi repolonizacja lokalnych mediów, taaa na pewno lepiej jak należą one do kapitału niemieckiego? Nie jest to ślepe ufanie rządowi! Za likwidację kopalń ( i nie tylko ), rząd ma ode mnie bana!
0
Gravatar
Grzyb
RE: Niektóre portale i stacje telewizyjne zniknęły
spajker. powiedziała :
NIkt powiedziała :
Olek powiedziała :
Czy napisałem że PiS to moja ulubiona partia?, zdziwisz się bo dwa razy głosowałem na PO i na wstyd Polski Komorowskiego. Faktem jest że PiS ma pomysł na Polskę, a PO i kumple z komuszego układu nie. Temu robią zadymy bo to najlepiej wychodzi, chcą wrócić do władzy ale z czym?. Robicie z PiS komunistów, a kto obalił pierwszy Polski demokratyczny rząd pod wodzą Olszewskiego?. Kurski działa na was jak egzorcysta na opętanego, zrobił film który obnaża prawdę o układzie w 1992 roku. Niech młodzi oglądną "Nocną zmianę", niech zobaczą kto obalał i kto prawie w portki narobił bo się bał że go wyniosą jak ludzie się prawdy dowiedzą. Towarzyszu, co do kumoterstwa to Strzelin jest klasycznym przykładem jak to działa. A działa od wielu lat i wszyscy wiedzą kto jest z kim powiązany. Co do myślenia, wierz mi że twardo stąpam po ziemi i analizuję wszystkie fakty. Piszesz o Kurskim że to "bulterier Kaczyńskiego", gość nakręcił film dokumentalny o kulisach obalania rządu. Kaczyński na żywo ustawił Tuska i Wałęsę, dał im tekst do odegrania i oni to zrobili:-D. Włącz myślenie, prawdy nie zakłamiesz.
Jaki PIS ma pomysł na Polskę ? zniszczyć gospodarkę do końca? Przestań oglądać tvpis i się ocknij. I spytaj Sasina czy oddał 70 milionów za wybory które się nie odbyły. I Szumowskiego za respiratory itd. I taki mają pomysł jak ze stadniną koni w Janowie Podlaskim którą zniszczyli. A twój guru Kaczafi też z nimi pił wódkę ale pewnie połykał bez przyjemności hahaha.
no a młody wójt pcimia prezesuje nawjiększej firmie w europie środkowej i wschodniej. niezły z niego benzyniarz.
"Daniel Wszystko Mogę Obajtek". Na początku rządów PiS miał restrukturyzowa ć ARiMR, ale doprowadził ją do chaosu. Potem, w Enerdze chciał budować elektrownię, ale spółka straciła na tym 453 mln zł. Teraz, jako prezes Orlenu, przejął sieć kiosków Ruch i "repolonizuje" prasę lokalną

0
Gravatar
smart
RE: Niektóre portale i stacje telewizyjne zniknęły
spajker. powiedziała :
NIkt powiedziała :
Olek powiedziała :
Czy napisałem że PiS to moja ulubiona partia?, zdziwisz się bo dwa razy głosowałem na PO i na wstyd Polski Komorowskiego. Faktem jest że PiS ma pomysł na Polskę, a PO i kumple z komuszego układu nie. Temu robią zadymy bo to najlepiej wychodzi, chcą wrócić do władzy ale z czym?. Robicie z PiS komunistów, a kto obalił pierwszy Polski demokratyczny rząd pod wodzą Olszewskiego?. Kurski działa na was jak egzorcysta na opętanego, zrobił film który obnaża prawdę o układzie w 1992 roku. Niech młodzi oglądną "Nocną zmianę", niech zobaczą kto obalał i kto prawie w portki narobił bo się bał że go wyniosą jak ludzie się prawdy dowiedzą. Towarzyszu, co do kumoterstwa to Strzelin jest klasycznym przykładem jak to działa. A działa od wielu lat i wszyscy wiedzą kto jest z kim powiązany. Co do myślenia, wierz mi że twardo stąpam po ziemi i analizuję wszystkie fakty. Piszesz o Kurskim że to "bulterier Kaczyńskiego", gość nakręcił film dokumentalny o kulisach obalania rządu. Kaczyński na żywo ustawił Tuska i Wałęsę, dał im tekst do odegrania i oni to zrobili:-D. Włącz myślenie, prawdy nie zakłamiesz.
Jaki PIS ma pomysł na Polskę ? zniszczyć gospodarkę do końca? Przestań oglądać tvpis i się ocknij. I spytaj Sasina czy oddał 70 milionów za wybory które się nie odbyły. I Szumowskiego za respiratory itd. I taki mają pomysł jak ze stadniną koni w Janowie Podlaskim którą zniszczyli. A twój guru Kaczafi też z nimi pił wódkę ale pewnie połykał bez przyjemności hahaha.
no a młody wójt pcimia prezesuje nawjiększej firmie w europie środkowej i wschodniej. niezły z niego benzyniarz.
i to jest symbol tej władzy... "Nie matura lecz chęć szczera..."Obsadzać stanowiska głąbami którymi łatwo się da manipulować bo oni wiedzą że bez łaski prezesa będą dalej nikim ... Tak się tresuje bulteliery...A steruje tym psychol oderwany od rzeczywistości, żądny krwi i władzy...

0
Gravatar
spajker.
RE: Niektóre portale i stacje telewizyjne zniknęły
NIkt powiedziała :
Olek powiedziała :
Czy napisałem że PiS to moja ulubiona partia?, zdziwisz się bo dwa razy głosowałem na PO i na wstyd Polski Komorowskiego. Faktem jest że PiS ma pomysł na Polskę, a PO i kumple z komuszego układu nie. Temu robią zadymy bo to najlepiej wychodzi, chcą wrócić do władzy ale z czym?. Robicie z PiS komunistów, a kto obalił pierwszy Polski demokratyczny rząd pod wodzą Olszewskiego?. Kurski działa na was jak egzorcysta na opętanego, zrobił film który obnaża prawdę o układzie w 1992 roku. Niech młodzi oglądną "Nocną zmianę", niech zobaczą kto obalał i kto prawie w portki narobił bo się bał że go wyniosą jak ludzie się prawdy dowiedzą. Towarzyszu, co do kumoterstwa to Strzelin jest klasycznym przykładem jak to działa. A działa od wielu lat i wszyscy wiedzą kto jest z kim powiązany. Co do myślenia, wierz mi że twardo stąpam po ziemi i analizuję wszystkie fakty. Piszesz o Kurskim że to "bulterier Kaczyńskiego", gość nakręcił film dokumentalny o kulisach obalania rządu. Kaczyński na żywo ustawił Tuska i Wałęsę, dał im tekst do odegrania i oni to zrobili:-D. Włącz myślenie, prawdy nie zakłamiesz.
Jaki PIS ma pomysł na Polskę ? zniszczyć gospodarkę do końca? Przestań oglądać tvpis i się ocknij. I spytaj Sasina czy oddał 70 milionów za wybory które się nie odbyły. I Szumowskiego za respiratory itd. I taki mają pomysł jak ze stadniną koni w Janowie Podlaskim którą zniszczyli. A twój guru Kaczafi też z nimi pił wódkę ale pewnie połykał bez przyjemności hahaha.
no a młody wójt pcimia prezesuje nawjiększej firmie w europie środkowej i wschodniej. niezły z niego benzyniarz.

0
Gravatar
mejbi
RE: Niektóre portale i stacje telewizyjne zniknęły
Olek powiedziała :
Czy napisałem że PiS to moja ulubiona partia?, zdziwisz się bo dwa razy głosowałem na PO i na wstyd Polski Komorowskiego. Faktem jest że PiS ma pomysł na Polskę, a PO i kumple z komuszego układu nie. Temu robią zadymy bo to najlepiej wychodzi, chcą wrócić do władzy ale z czym?. Robicie z PiS komunistów, a kto obalił pierwszy Polski demokratyczny rząd pod wodzą Olszewskiego?. Kurski działa na was jak egzorcysta na opętanego, zrobił film który obnaża prawdę o układzie w 1992 roku. Niech młodzi oglądną "Nocną zmianę", niech zobaczą kto obalał i kto prawie w portki narobił bo się bał że go wyniosą jak ludzie się prawdy dowiedzą. Towarzyszu, co do kumoterstwa to Strzelin jest klasycznym przykładem jak to działa. A działa od wielu lat i wszyscy wiedzą kto jest z kim powiązany. Co do myślenia, wierz mi że twardo stąpam po ziemi i analizuję wszystkie fakty. Piszesz o Kurskim że to "bulterier Kaczyńskiego", gość nakręcił film dokumentalny o kulisach obalania rządu. Kaczyński na żywo ustawił Tuska i Wałęsę, dał im tekst do odegrania i oni to zrobili:-D. Włącz myślenie, prawdy nie zakłamiesz.
Pisior wyłazi z ciebie w każdym calu... To twoje uwielbienie Kaczora, wyolbrzymianie jego roli w wydarzeniach sprzed 30 lat to przykład dobrej roboty bulteriera... I ty się szczycisz że myślisz i twardo stąpasz po ziemi??? Ale po jakiej ziemi ? Ziemi którą tworzy nam jeden obłąkany starzec oderwany od życia i rzeczywistości??? w dodatku otaczający się karierowiczami i rządnymi łatwej kasy złodziejami...Widzisz wstyd Polski Komorowskiego a nie widzisz wstydu Dudowskiego ???Nie widzisz jak Polska traci na wiarygodności w świecie? Jak z pioniera demokracji w Europie przeistaczamy sie w dziwny twór polityczny zmierzający do .. . no właśnie - do czego zmierzamy???Oglądaj dalej Kurwizję , tam ci wytłumaczą...

0
Gravatar
NIkt
RE: Niektóre portale i stacje telewizyjne zniknęły
Olek powiedziała :
Czy napisałem że PiS to moja ulubiona partia?, zdziwisz się bo dwa razy głosowałem na PO i na wstyd Polski Komorowskiego. Faktem jest że PiS ma pomysł na Polskę, a PO i kumple z komuszego układu nie. Temu robią zadymy bo to najlepiej wychodzi, chcą wrócić do władzy ale z czym?. Robicie z PiS komunistów, a kto obalił pierwszy Polski demokratyczny rząd pod wodzą Olszewskiego?. Kurski działa na was jak egzorcysta na opętanego, zrobił film który obnaża prawdę o układzie w 1992 roku. Niech młodzi oglądną "Nocną zmianę", niech zobaczą kto obalał i kto prawie w portki narobił bo się bał że go wyniosą jak ludzie się prawdy dowiedzą. Towarzyszu, co do kumoterstwa to Strzelin jest klasycznym przykładem jak to działa. A działa od wielu lat i wszyscy wiedzą kto jest z kim powiązany. Co do myślenia, wierz mi że twardo stąpam po ziemi i analizuję wszystkie fakty. Piszesz o Kurskim że to "bulterier Kaczyńskiego", gość nakręcił film dokumentalny o kulisach obalania rządu. Kaczyński na żywo ustawił Tuska i Wałęsę, dał im tekst do odegrania i oni to zrobili:-D. Włącz myślenie, prawdy nie zakłamiesz.
Jaki PIS ma pomysł na Polskę ? zniszczyć gospodarkę do końca? Przestań oglądać tvpis i się ocknij. I spytaj Sasina czy oddał 70 milionów za wybory które się nie odbyły. I Szumowskiego za respiratory itd. I taki mają pomysł jak ze stadniną koni w Janowie Podlaskim którą zniszczyli. A twój guru Kaczafi też z nimi pił wódkę ale pewnie połykał bez przyjemności hahaha.

0
Gravatar
spajker.
RE: Niektóre portale i stacje telewizyjne zniknęły
Olek powiedziała :
Mietek powiedziała :
Mietek powiedziała :
Olek powiedziała :
Dst powiedziała :
Media prywatne utrzymują się z reklam nie z abonamentu i prezentów z budżetu czyli z naszych podatków, ma być jak za komuny, dwa kanały tv i radio tez państwowe wszak partia PiS wie lepiej co nam jest potrzebne.
Media prywatne utrzymują się z abonamentu, kto ci powiedział że nie?. Masz antenę naziemną?, czy korzystasz z jakiejś platformy cyfrowej?. Co miesiąc płacę abonament, muszę utrzymywać stacje których nie oglądam. "Media bez wyboru" to dobre hasło, bo te stacje są w pakiecie i wyłączyć ich nie mogę. Ale kto chce oglądać program, w którym film trwa 20 minut a reklama drugie tyle i jeszcze płacić trzeba. Niech zakodują to czego nie chcę bo wtedy mniej zapłacę, mogą sobie walić czarne plansze 24/7 jak dla mnie. Co do kasy na TVP, to sobie poczytaj z jakiej przyczyny ją dostają.
Twoim zdaniem z jakiej przyczyny?
Chociaż masz racje, znowu będziemy mieli kilka programów, pierwszy, drugi, pierwszy.
Od przegranych wyborów w 2015-tym przez PO są tylko organizowane zadymy, komuna z układu w Magdalence pozbierać się nie może i miesza w naszym kraju. Partia bez programu dla Polaków, bez wizji na przyszłość. Nie bronię TVP, ale z tej telewizji dowiedziałem się jak nas komuchy z PO/PSL i Lewicy robili i robią w balona. Zróbmy referendum aby posprzątać?!. Na start pozbawić urzędników państwowych immunitetu, potem posprzątać w sądach i odsunąć kolesi od orzekania. Nie pozwolić, aby ich dzieci przejmowały pałeczki po znajomości bo to jest ciągłość starego układu. A Kurski powinien Oscara dostać za "Nocną Zmianę", przynajmniej wiem czemu taki znienawidzony przez opozycję i TVN. Komuchy nie wygrają i tyle, "to se ne vrati" towarzyszom. Młodzież ma teraz dostęp do szerszych mediów, chyba że Grodzki z kolesiami wyłączy i da czarne plansze:-D. Rozliczmy komunę, bo już za długo to się panoszy i szkodzi.
przed wyborami 2021 na lotnisku w warszawie wylądował największy samolot świata , który za jedyne 2 000 000 usd przywiózł z chin maseczki. samolot witał sam premier. nazajutrz jakaś szwagierka ministra zdrowia z zakopanego o 10;00 założyła firmę a o 10:30 wystawiła rządowi polskiemu fakturę na 5 000 000 złotych za maseczki a belzebub z torunia zaczął sprzedawać maseczki owieczkom. takiego propagandowego misia to w prl nie było.

0
Gravatar
Olek
do MEJBI
Czy napisałem że PiS to moja ulubiona partia?, zdziwisz się bo dwa razy głosowałem na PO i na wstyd Polski Komorowskiego. Faktem jest że PiS ma pomysł na Polskę, a PO i kumple z komuszego układu nie. Temu robią zadymy bo to najlepiej wychodzi, chcą wrócić do władzy ale z czym?. Robicie z PiS komunistów, a kto obalił pierwszy Polski demokratyczny rząd pod wodzą Olszewskiego?. Kurski działa na was jak egzorcysta na opętanego, zrobił film który obnaża prawdę o układzie w 1992 roku. Niech młodzi oglądną "Nocną zmianę", niech zobaczą kto obalał i kto prawie w portki narobił bo się bał że go wyniosą jak ludzie się prawdy dowiedzą. Towarzyszu, co do kumoterstwa to Strzelin jest klasycznym przykładem jak to działa. A działa od wielu lat i wszyscy wiedzą kto jest z kim powiązany. Co do myślenia, wierz mi że twardo stąpam po ziemi i analizuję wszystkie fakty. Piszesz o Kurskim że to "bulterier Kaczyńskiego", gość nakręcił film dokumentalny o kulisach obalania rządu. Kaczyński na żywo ustawił Tuska i Wałęsę, dał im tekst do odegrania i oni to zrobili:-D. Włącz myślenie, prawdy nie zakłamiesz.
0
Gravatar
mejbi
RE: Niektóre portale i stacje telewizyjne zniknęły
Od przegranych wyborów w 2015-tym przez PO są tylko organizowane zadymy, komuna z układu w Magdalence pozbierać się nie może i miesza w naszym kraju. Partia bez programu dla Polaków, bez wizji na przyszłość. Będziesz miał dwa programy, TVN i TVN24 bo oni do tego dążą. Masz wiedzieć co im się podoba a reszta pod dywan, nie zostanie ci obiektywna ocena bo przekaz będzie jeden. Nie bronię TVP, ale z tej telewizji dowiedziałem się jak nas komuchy z PO/PSL i Lewicy robili i robią w balona. Zróbmy referendum aby posprzątać?!. Na start pozbawić urzędników państwowych immunitetu, potem posprzątać w sądach i odsunąć kolesi od orzekania. Nie pozwolić, aby ich dzieci przejmowały pałeczki po znajomości bo to jest ciągłość starego układu. Trochę na tym świecie żyję, ale widzę co się dzieje i komunistom z PO/PSL i Lewicy mówię wypad. A Kurski powinien Oscara dostać za "Nocną Zmianę", przynajmniej wiem czemu taki znienawidzony przez opozycję i TVN. Komuchy nie wygrają i tyle, "to se ne vrati" towarzyszom. Młodzież ma teraz dostęp do szerszych mediów, chyba że Grodzki z kolesiami wyłączy i da czarne plansze:-D. Rozliczmy komunę, bo już za długo to się panoszy i szkodzi.Taaa... a twoja ulubiona partia ma program dla Polaków... Szkoda tylko że dla swoich Polaków... Kumoterstwo i nepotyzm niestety było u nas zawsze ale nigdy na taką skalę jak za rządów PiSu... Kiedyś chociaż pozory zachowywane były a teraz rozdawnictwo stołków odbywa się po chamsku i bez ograniczeń, jak kiedyś wg zasady "Nie matura lecz chęć szczera..." A ty niby stary a durny - słuchasz jedynej słusznej prawdy u Kurskiego???? Komuniści z PiSu ci jakoś nie przeszkadzają???Myślenia trochę życzę... i refleksji przy oglądaniu tego co chce ci wcisnąć bulterier Kaczyńskiego...
0

Przeczytaj także