Zespół Ratunkowy PCPM ogłasza nabór lekarzy: internistów, ginekologów, laryngologów, neonatologów, chirurgów ortopedów i pediatrów do wzmocnienia Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w działaniach humanitarnych i kryzysowych na całym świecie.
Do ogólnopolskiego procesu rekrutacji zaproszeni są wszyscy, którzy gotowi są do wyruszenia z pomocą medyczną w ciągu 24 godzin w dowolne miejsce na świecie, dotknięte klęską żywiołową bądź innym kryzysem humanitarnym. Rekrutacja trwa do 12 września. Terenowy test sprawdzający odbędzie się 2-4 października. Więcej szczegółów na www.pcpm.org.pl oraz profilach społecznościowych Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Zespół Ratunkowy PCPM jest grupą doświadczonego personelu medycznego, strażaków, oraz ratowników GOPR. Został stworzony z myślą o niesieniu pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, takich jak trzęsienia ziemi lub huragany. Zespół składa się z ponad 50 ratowników medycznych i lekarzy, z których wielu ma doświadczenie w pracy w krajach Afryki i Azji. Zespół Ratowników do tej pory niósł pomoc m.in. w Sudanie Południowym, Gruzji, na Ukrainie, w Bośni i Hercegowinie oraz w Libanie i w Nepalu.


Kontakt:
Łukasz Szozda
Tel.: +48 664 006 112
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
TT: @EmergencyTeamPL
facebook.com/polishemergencyteam


Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), specjalizuje się w udzielaniu pomocy rozwojowej, humanitarnej i ratunkowej poza granicami Polski. Jest jedną z największych polskich organizacji pożytku publicznego niosących pomoc poza granicami Polski, która dzięki finansowaniu z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz sponsorów prywatnych, w 2014 r. prowadziła projekty pomocowe w ośmiu krajach na łączną sumę
ponad 13 mln. zł.

Anna Konieczna
Specjalista ds. Komunikacji
, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.