Jak co tydzień, we wtorek, oddajemy do Waszych rąk kolejny numer Słowa Regionu Strzelińskiego. W najnowszym 959 wydaniu powiatowego tygodnika piszemy o widowiskowym i szczytnym wydarzeniu, jakim była III edycja Strzelin Express. Kto wygrał i co się działo podczas dwóch dni rywalizacji, dowiedzieć się można z obszernej relacji.
Dla społeczności szkolnej w Przewornie ważnym wydarzeniem było nadanie tamtejszej placówce imienia. Kto został patronem i jak wyglądała uroczystość, piszemy na str. 6. Z kolei dla mieszkańców Gołostowic i parafian z Prus niemniej ważnym wydarzeniem było międzynarodowe spotkanie i odsłonięcie pomnika. O wydarzeniu piszemy na str. 7.
Niewątpliwie wydarzeniem medialnym nr 1 w ubiegłym tygodniu w całej Polsce był film braci Sekielskich poświęcony problemowi księży pedofilów. Dokument obejrzany został już ponad 20 milionów razy. Jak się okazuje, poruszana tematyka znana jest też w naszym powiecie. O życiu w miejscowościach, w których pracowali skazani księża, pytamy ludzi, którzy tam mieszkają. Rozmawiamy również z księdzem, który daleki jest o poruszanych problemów i od lat szeroko angażuje się w życie lokalnej społeczności.
Zbliżający się Dzień Matki był okazją, by porozmawiać ze szczególną mamą. Rozmowę z panią Anią znaleźć można na str. 16.
W ubiegłym tygodniu strzelińscy policjanci dostali informację, że w ośrodku zdrowia przyjmuje pijany lekarz. Jakie podjęli kroki i co ustalili?
Piszemy także o dalszych perypetiach strzelińskiego szpitala.  Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.