Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jak co tydzień, we wtorek, oddajemy do Waszych rąk kolejny numer Słowa Regionu Strzelińskiego. W najnowszym 959 wydaniu powiatowego tygodnika piszemy o widowiskowym i szczytnym wydarzeniu, jakim była III edycja Strzelin Express. Kto wygrał i co się działo podczas dwóch dni rywalizacji, dowiedzieć się można z obszernej relacji.
Dla społeczności szkolnej w Przewornie ważnym wydarzeniem było nadanie tamtejszej placówce imienia. Kto został patronem i jak wyglądała uroczystość, piszemy na str. 6. Z kolei dla mieszkańców Gołostowic i parafian z Prus niemniej ważnym wydarzeniem było międzynarodowe spotkanie i odsłonięcie pomnika. O wydarzeniu piszemy na str. 7.
Niewątpliwie wydarzeniem medialnym nr 1 w ubiegłym tygodniu w całej Polsce był film braci Sekielskich poświęcony problemowi księży pedofilów. Dokument obejrzany został już ponad 20 milionów razy. Jak się okazuje, poruszana tematyka znana jest też w naszym powiecie. O życiu w miejscowościach, w których pracowali skazani księża, pytamy ludzi, którzy tam mieszkają. Rozmawiamy również z księdzem, który daleki jest o poruszanych problemów i od lat szeroko angażuje się w życie lokalnej społeczności.
Zbliżający się Dzień Matki był okazją, by porozmawiać ze szczególną mamą. Rozmowę z panią Anią znaleźć można na str. 16.
W ubiegłym tygodniu strzelińscy policjanci dostali informację, że w ośrodku zdrowia przyjmuje pijany lekarz. Jakie podjęli kroki i co ustalili?
Piszemy także o dalszych perypetiach strzelińskiego szpitala.  Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.
Dodaj komentarz