Radni powiatowi podjęli uchwały o zakończeniu działalności gimnazjów i przekształceniach w liceach i technikach
Głównym tematem październikowej sesji powiatowej rady była edukacja. W związku z podwójnym rocznikiem, do szkół ponadgimnazjalnych przyjęto 718 uczniów i utworzono 27 oddziałów. Dyrektorzy przedstawili radnym sprawozdania wraz z wynikami egzaminów. Podjęto też uchwałę o zakończeniu działalności gimnazjów i przekształceniach w liceach i technikach.
Obrady XIV sesji Rady Powiatu Strzelińskiego odbyły się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Strzelinie. Pierwszy punkt dotyczył edukacji i oceny roku szkolnego 2018/2019, obecnej sytuacji, kierunków i profili kształcenia wynikających z rynku pracy.

Najlepsze wyniki
Na początku głos zabrała dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie Beata Kudła. Jak poinformowała, w ubiegłym roku szkolnym do szkoły uczęszczało 328 uczniów w 13 oddziałach. 12 oddziałów stanowili uczniowie LO, a 1 oddział uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego. W szkole pracowało 33 nauczycieli w pełnym wymiarze godzin i 11 nauczycieli w niepełnym wymiarze godzin. Uczniowie wybierali profile klas: przyrodniczo-medyczny, politechniczny, lingwistyczno-biznesowy i humanistyczno-dziennikarski.
Dyrektor przedstawiła tez wyniki egzaminów zewnętrznych. Do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 31 uczniów. Z języka polskiego osiągnęli 77,4%, z historii 72,3%, z matematyki 69,4%, z przedmiotów przyrodniczych 67,6%, z języka angielskiego 90,6%, a z języka niemieckiego 100%.
LO ukończyło 90 uczniów, z czego do egzaminu maturalnego przystąpiło 89, a świadectwa otrzymało 85. Z języka polskiego w części ustnej uzyskali 78,3%, a pisemnej 50,1%. Z matematyki uzyskali 60,8%, języka angielskiego w części ustnej 83,5%, a pisemnej 77,4%. Z języka niemieckiego w części ustnej 68,4%, a pisemnej 54,7%. Z języka rosyjskiego w części pisemnej 96,6%.
W roku szkolnym 2019/2020 przyjęto do klas pierwszych 217 uczniów do 8 oddziałów klas pierwszych. W szkole pracuje 41 nauczycieli, w tym 32 w pełnym wymiarze godzin.

Szesnaście oddziałów
Następnie sprawozdanie przedstawiła dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim Anna Banaś. Jak poinformowała, w szkole uczy się 370 uczniów w 16 oddziałach. W szkołach dla młodzieży otworzono pięć klas pierwszych, cztery oddziały technikum i jeden oddział szkoły branżowej. W internacie mieszka obecnie 46 wychowanków.
CKZiU ukończyło 81 absolwentów, z czego do egzaminu maturalnego przystąpiło 54, a świadectwa otrzymało 29 osób. Z języka polskiego w części ustnej uzyskali 55,2%, a pisemnej 35,5%. Z matematyki uzyskali 26,4%, języka angielskiego w części ustnej 68,5%, a pisemnej 57,6%. Z języka niemieckiego w części ustnej 40,4%, a pisemnej 28%.
W szkole branżowej I stopnia uczniowie kształcą się w zawodach: mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych. W technikum: technik hotelarstwa, technik organizacji reklamy, technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik informatyk.
Cały artykuł dostępny jest tutaj



UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także