Do końca roku zostało niewiele czasu. Pogoda sprzyja inwestycjom remontowo-budowlanym. Czy powiat strzeliński wykorzystuje te okoliczności dla poprawy infrastruktury drogowej?

Stan dróg w naszym powiecie wymaga poprawy. Potrzebne są poważne inwestycje, ale nie można zapominać o bieżącym utrzymaniu dróg. W okresie od stycznia do sierpnia tego roku Powiatowy Zarząd Dróg w Strzelinie realizował 11 zadań, na łączną kwotę prawie 3 270 tys. zł. Jeżeli chodzi o środki wydatkowane na poprawę dróg, to należy jeszcze uwzględnić ok. 130 tys. zł na zakup masy na gorąco, która była później wbudowywana w drogi powiatowe i 4 tys. zł na dokumentację przebudowy chodnika w Nieszkowicach. Wykonano również dokumentację przebudowy drogi powiatowej w Białobrzeziu za prawie 20 tys. zł. Ponadto zadanie „budowa chodnika w Czerwieńcu – II etap” było realizowane we współpracy z gminą Kondratowice. Gmina przekazała do PZD materiał potrzebny do budowy, a prace wykonała brygada PZD.

Tekst ukazał się w 42 (1031) wydaniu "Słowa Regionu". Cały wywiad przeczytasz tu lub tutaj


Komentarze   

w Permalink2 +4 w
RE: Rok na drogach. Co zrobiono?
Ulica Wolności zgodnie z obietnicą miała być wyremontowana 3 lata temu, a obwodnica Strzelina była obiecana jeszcze za rządów pana Matusiaka i na tym koniec,zapadła cisza.
2020-11-04 09:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Głubcio Permalink1 +4 Głubcio
co zrobiono?
juz wyremontowano drogę z gesińca do dębniki,pomsta do nieba.
2020-11-03 11:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.