Izolować i leczyć pacjentów z SARS-CoV-2 trzeba. Leży to w interesie chorych i zdrowych. Czy jednak w strzelińskim szpitalu są warunki, żeby przyjmować takich pacjentów?

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o odwołaniu syndyka SCM dotyczącym decyzji Wojewody Dolnośląskiego. Chodziło o przekształcenie strzelińskiego szpitala w placówkę covidową, w której hospitalizuje się jedynie pacjentów zakażonych i oczekujących na wynik testów. Przytoczyliśmy argumentację syndyka, wspomnieliśmy również o stanowisku zarządu powiatu w tej sprawie.
Chcąc poznać stanowisko drugiej strony, zwróciliśmy się do biura prasowego Wojewody Dolnośląskiego z kilkoma pytaniami. Oto pytania skierowane do wojewody: 2 listopada br. syndyk SCM sp. z o.o. w Strzelinie przesłał do Ministra Zdrowia (za pośrednictwem Wojewody Dolnośląskiego ODWOŁANIE od decyzji Wojewody Dolnośląskiego z dn. 20 października 2020 r. numer ZP-ZPSM.966.499.2020.SK. Pismo dotyczyło utworzenia w strzelińskim szpitalu oddziałów covidowych.

Tekst ukazał się w 46 (1035) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj


Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.