Taki tytuł ma jeden z artykułów związanych ze skutkami szczepień. W materiałach na stronie 8 podajemy szczegółowe informacje, jakie są skutki szczepień w powiecie strzelińskim, oraz jak wygląda śmiertelność na COVID-19 wśród naszych mieszkańców. Czy gmina kupi budynek banku? O kulisach tej sprawy i planach, jak ten obiekt byłby wykorzystany piszemy na str. 6. Jakie plany ma odchodzący dyrektor Strzelińskiego Ośrodka Kultury i kto go zastąpi. Znamy już nazwiska kandydatów na radnych w gminie Kondratowice o czym piszemy na str. 13. Pod Gromnikiem wkrótce może pojawić się małe turystyczne miasteczko. W planach jest budowa 12 nietypowych domków letniskowych. Duża polska sieć handlowa buduje w Strzelinie pierwszy swój sklep. Gdzie powstanie i kiedy rozpocznie działalność handlową? O tym przeczytacie na str. 5. Poważne, by nie powiedzieć przełomowe zmiany zaszły w szpitalu. Czy personalne zmiany, bo o nich piszemy, oznaczać będą również zmiany w działalności placówki? Zupełnie odmienny charakter mają wydarzenia z gminy Wiązów, gdzie niezwykła Polka i Amerykanka jednocześnie podrywa do działania całe rzesze mieszkańców. W gazecie przeczytacie także szczegółową relację z wynikami z biegowego wydarzenia roku, jakim była Strzelińska Dziesiątka. Te i inne artykuły znajdziecie w najnowszym, 37 numerze Słowa Regionu.
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.      

Komentarze   

spajker. Permalink2 +3 spajker.
RE: Lepiej umrzeć, niż się bać?
Cytuję Ppppp:
Gmina chce kupic budynek banku Santander - czyżby kolejna przeprowadzka straży miejskiej?

30 lat temu ten budynek należał do gminy i stanowiłł siedzibę pzpr.. 80 lat temu należał do lekarza. w czasach informatyzacji banki działają w necie i nie potrzebują już budynków. urzędy dalekie są od informatyzacji i potrzeba nowego budynku do zorganizowania 100 miejsc pracy dla nowych urzędników czyli dla rodziny i dla znajomych.
to co gmina 30 lat temu sprzedała irolom teraz odkupi od hiszpanów za cenę 1000 razy wyższą. no ale za 10 lat po wyremontowaniu budynku przyjdzie pismo z nowego jorku informujące gminę o tym że ten budynek przejmuje gmina żydowska albowiem w roku 1211 tym schmul isaac ogarnął go wzrokiem i tym samym przejął na własność już wtedy a zasadą państwa prawa jest strzec własności prywatnej czyli żydowskiej.
2021-09-29 12:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Ppppp Permalink1 +5 Ppppp
RE: Lepiej umrzeć, niż się bać?
Gmina chce kupic budynek banku Santander - czyżby kolejna przeprowadzka straży miejskiej?
2021-09-28 21:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.